HATAY GASTRONOMİ EVİ VE TOROS ÜNİVERSİTESİ ARASINDA STAJ PROTOKOLÜ İMZALANDI

  • Eklenme Tarihi :23.12.2022 | 09:56
  • Muhabir :

Hatay Gastronomi Evi ve Toros Üniversitesi Güzel Sanatlar Tasarım ve Mimarlık Fakültesi Gastronomi ve Mutfak Sanatları Bölümü ile arasında staj protokolü imzalandı.

HATAY GASTRONOMİ EVİ VE TOROS ÜNİVERSİTESİ ARASINDA STAJ PROTOKOLÜ İMZALANDI

 Hatay Gastronomi Evi’nde gerçekleşen imza toplantısında, Hatay Büyükşehir Belediye Başkanı Doç. Dr. Lütfü Savaş, “Gastronomi evimiz bir eğitim yuvası oldu. 4 yılda 88 stajyerimize eğitim desteği verdik. EXPO’daki gastronomi akademimizde 1 yıldır güzel bir çalışma yapıyoruz. Hem çalıştaylar yaptık hem de farklı ülkelerin yemeklerini insanlarla buluşturduk. Ve bu iş için hevesi olan insanlara eğitimler verdik. Hatay yemekleri yüzyıllardır bu şehirde yaşamış her renkten insanın bu şehre bıraktığı bir hediyedir. Bunların yaşaması yaşatılması ve geleceğe taşınması lazım. Bugün Toros Üniversitesi ile öğrencilerini burada misafir etme ve eğitim verme üzerine bir sözleşme yaptık” şeklinde konuştu.

Toros Üniversitesi  Gastronomi ve Mutfak Sanatları Bölümü Dr. Öğr. Üyesi Çağla Özbek, ”Öğrencilerimizin mesleki deneyim kazanması bizim için çok önemli. Son yıllarda gençlerimiz özellikle dünya mutfaklarına çok meraklı. Biz Toros Üniversitesi olarak ülkemiz mutfaklarının ön plana çıkmasını destekliyoruz. Bu anlamda öğrencilerimizin mesleki deneyim kazanması açısından Hatay yemek kültürü ile önemli bir yer tutuyor” dedi. Protokolün imzalanmasının ardından anı fotoğrafı çektirildi. (Haber Merkezi)