HATAY ŞUBESİ ZİRVEDEKİ YERİNİ KORUDU

  • Eklenme Tarihi :24.05.2022 | 10:55

Yönetim Kurulu Adına Hatay Sağlık-Sen Şube Başkanı Feleytun Fatih Gönç, sendikalarının 2022 yılı için yapılan üye sayımlarında Sağlık-Sen Hatay Şubesi’nin zirvedeki yerini koruduğunu bildirdi.

HATAY ŞUBESİ ZİRVEDEKİ YERİNİ KORUDU

Gönç yaptığı yazılı açıklamasında şubelerinin zirvedeki yerini perçinlediğini belirterek, “Sendikamızı bir aile ortamına dönüştüren ve ailemize yeni katılan kıymetli gönüldaşlarım; Birlikte çalıştık, birlikte başardık. 2022 yılında Hatay Sağlık-Sen ailesi olarak, sadece şubemizdeki üye sayısını değil, ailemizdeki fert sayısını da 4 bin 284’e yükselttik. Türkiye’nin en kozmopolittik şehri Hatay’da ailemizi bu denli büyütmemiz de katkı sunan kıymetli üyelerimiz; bizleri yürüdüğümüz bu meşakkatli yolda yalnız bırakmadığınız için müteşekkirim. Bu başarı bütün sağlık ve sosyal hizmet çalışanlarının başarısıdır.” dedi.

SORUMLULUĞUMUZUN BİLİNCİNDEYİZ

Hatay Sağlık-Sen olarak, yetkimizle beraber üstlendikleri bu büyük sorumluluğun bilincinde olduklarını belirten gönç, “Üyelerimizin bize verdiği imza, sıradan bir imza değil hak ve menfaatlerinin korunması adına verilmiş bir  emanettir! Bu emanete en iyi şekilde sahip çıkacak, sahada canhıraş bir şekilde görev yapan sağlık çalışanlarımızın sorunlarını çözüme, taleplerini kazanıma dönüştüreceğiz. Bu mücadelemizde sorunların çözümü için her mecraya gidecek, yılmadan ve usanmadan çalışacağız. Sendikamız daima sağlık ve sosyal hizmet çalışanlarının sorunlarının konuşulduğu ve çözüm üretildiği bir istişare mekanizması olarak çalışacaktır.”

BİZİM YOLUMUZ, HAK YOLUDUR

“Hatay Sağlık-Sen olarak bugüne kadar pek çok tüzel kişiliğin dile getirmeye dahi çekindiği birçok konuyu gündeme taşıyarak kazanıma dönüştürdük. Elde ettiğimiz kazanımları değersizleştirmek için, ‘ulaşılamayan ciğere murdar’ diyen anlayışa takılmadan, siz değerli üyelerimiz ve teşkilatımızdan aldığımız güçle yolumuza devam edeceğiz. Bizim yolumuz; sağlık ve sosyal hizmet çalışanlarının yoludur. Bizim yolumuz milletimizin yoludur. Bizim yolumuz, Hak yoludur.”

 

MÜCADELEMİZİ SÜRDÜRECEĞİZ

“Attıkları imzalar ile sendikamıza olan güvenlerini bir kez daha gösteren, vefakar sağlık çalışanlarımızın teveccühünü sendikal faaliyetlerimiz ile taçlandıracak, başta 3600 ek gösterge olmak üzere üzerinde çalıştığımız pek çok özlük hakkını kazanıma dönüştürerek mücadelemizi sürdüreceğiz. Bizi büyük bir aile yapan bütün üyelerimize ve bu büyük ailenin oluşmasında kendi ailesinden feragat ederek gece gündüz çalışan büyük Sağlık-Sen teşkilatımıza en kalbi duygularımla teşekkür ediyor, şükranlarımı sunuyorum.” dedi. (Haber Merkezi)