HATAY'DA 28 BİN 296 VELİYE EĞİTİM VERİLDİ

  • Eklenme Tarihi :22.12.2022 | 10:27
  • Muhabir :

Hatay’da Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın eşi Emine Erdoğan himayelerinde Millî Eğitim Bakanlığı tarafından hayata geçirilen Aile Okulu Projesi kapsamında eğitimlerine devam ediyor.

HATAY'DA 28 BİN 296 VELİYE EĞİTİM VERİLDİ

Aile değerleri, aile içi iletişim, sosyal, psikolojik ve duygusal gelişim, çevre bilinci, stres yönetimi, madde bağımlılığını önlemeye ilişkin yaklaşımlar başta olmak üzere çeşitli alanlarda ailelerin desteklenmesi amacıyla başlatılan Aile Okulu Projesi kapsamında Hatay’da bugüne kadar 28 bin 296 velimize eğitim verildi. 

Milli Eğitim Bakan Mahmut Özer'in "Aileyi ne kadar merkeze alır ve güçlendirirsek öğrencilerimizin de okullardaki çok yönlü başarısını o kadar desteklemiş oluruz." sözlerini hatırlatan İl Milli Eğitim Müdürü Seyit Ali Büyük, tüm ilçelerde uygulanan projenin ailelerimizin daha bilinçli veliler olarak öğrencilerimizin eğitim sürecine dahil olmalarını ve onları desteklemelerini sağlayacağını ifade etti.

Millî Eğitim Bakanlığınca güçlü aile, güçlü çocuklar, güçlü toplum hedefiyle yürütülen; gençlerin, çocukların, anne ve babaların toplum için faydalı bireyler olma gayretini açığa çıkarmayı amaçlayan projeyle ailelere sosyal ve duygusal beceri gelişimi, aile içi iletişim becerileri, akran ilişkileri, bilinçli ve güvenli teknoloji kullanımı, çatışma ve stres yönetimi, bağımlılık, ahlaki gelişim, sağlıklı beslenme ve fiziksel aktivite olmak üzere 8 başlıkta eğitim veriliyor. (Haber Merkezi)