Hatay’da asayiş uygulaması

  • Eklenme Tarihi :05.11.2022 | 21:50
  • Muhabir :

Asayiş denetiminde aranan 2 firari şahıs yakalanırken, şahısların üstlerinde yapılan aramalarda 1 adet silah namlusu, bir adet siyah kabzesi, 1 adet şarjör ve 1 adet kurusıkı tabanca ele geçirildi.

Hatay’da asayiş uygulaması

 

Hatay’da uygulanan asayiş denetiminde aranan 2 firari şahıs yakalanırken, şahısların üstlerinde yapılan aramalarda 1 adet silah namlusu, bir adet siyah kabzesi, 1 adet şarjör ve 1 adet kurusıkı tabanca ele geçirildi.

İskenderun’da Hatay Emniyet Müdürlüğü, Hatay Büyükşehir Belediye Başkanlığı, HATSU, İskenderun Belediyesi, Vergi Dairesi Müdürlüğü, Tedaş, İlçe Tarım ve Orman Müdürlüğü ileTapu Müdürlüğü personellerinin katıldığı asayiş denetimi yapıldı.  Büyük Çarşı İşhanında yapılan asayiş denetiminde 5 işyerinin kaçak elektrik kullandığı, 3 işyerinin kaçak su kullandığı, 10 işyerinin ruhsatsız faaliyet gösterdiği, 4 işyerinde kümes hayvanlarının uygunsuz ortamda beslendiği, 4 iş yerinin vergi levhasının olmadığı ve 1 konaklama yapılan işyerinde 8 şahsın kayıtsız konaklandığı tespit edildi.

Yapılan asayiş denetiminde ayrıca 97 şahsın kimlik sorgulamasını yapan polis ekipleri yaptıkları sorgulama da aranan 2 firari şahsı yakalayarak gözaltına aldı. Firari şahısların yapılan üst aramalarında 1 adet silah namlusu, bir adet siyah kabzesi, 1 adet şarjör ve 1 adet kurusıkı tabanca ele geçirildi.

 

 

 

 

 

Haberin Videosu