HATBORU’DAN HATIRA ORMANI

  • Eklenme Tarihi :30.12.2022 | 13:10
  • Muhabir :

2022 Yılında yeşil çevre yatırımlarına hız veren HATBORU, bu kapsamda oluşturduğu Hatıra Ormanı’na fidan dikimi gerçekleştirdi.

HATBORU’DAN HATIRA ORMANI

HATBORU, Yeşil çevre sosyal sorumluluk projesi kapsamında Serinyol mevkiinde Orman yangınlarında zarar gören bölgelerin yeniden ağaçlandırılması için HATBORU hatıra Ormanı’nın ilk fidanlarını toprakla buluşturdu.

HATBORU çalışanlarının ve müşterilerinin her biri adına fidanların dikildiği törende konuşan HATBORU Yönetim kurulu başkanı Mehmet Kılıçlar gelecek nesillere yeşil bir çevre mirası bırakabilmek için hatıra ormanı oluşturmaya karar verdiklerini belirterek, “Gelecek için yenilenebilir enerji kaynakları konusuna ağırlık veriyoruz. Karbon ayak izini en aza indirgemeyi amaçlıyor firmamızı yeşil mutabakat eylemine hazır hale getiriyoruz. Bu alanda yaptığımız çalışmalar ile sıfır atık belgemizi aldık, sıfır atık hedefi ile bugüne kadar yaptığımız üretimlerde her zaman insan sağlığını ve çevreyi ön palanda tuttuk. HATBORU üretim tesislerimizin çevresini zeytin ağaçları ile yeşillendirdik. Diktiğimiz fidanlar ile gelecek nesillere daha yaşanılabilir bir Hatay bırakmak istiyoruz.  Dikilen her bir fidan gelecek nesillere bırakacağımız önemli bir mirastır.” dedi.

HATBORU OLARAK CUMHURİYETİMİZİN 100’ÜNCÜ YILINA YEŞİL ÇEVRE VE SÜRDÜRÜLEBİLİR ENERJİ YATIRIMLARI İLE GİRİYORUZ

2023 yılı hedefleri arasında yer alan enerji yatırımlarına dikkat çeken HATBORU Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Kılıçlar, “HATBORU olarak Cumhuriyetimizin 100. yılında sürdürülebilir çevre dostu enerji yatırımlarımıza ağırlık veriyoruz. En çok elektrik tüketiminin sanayide gerçekleştiği gerçeğinin bilincinde olarak yenilenebilir çevre dostu enerji sistemi olan güneş enerjisine yönümüzü döndürüyor ve 2023 yılında kendi elektriğini üreten bir HATBORU olmayı hedefliyoruz.” diyerek sözlerini tamamladı.

HATBORU Hatıra ormanının fidan dikim töreninde HATBORU yönetim kurulu Başkanı Mehmet Kılıçlar, Yönetim Kurulu Üyeleri Sıddık Önlen, Zahir Kılıçlar, Finanstan sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Meryem Yeşildağ ve törene katılanlar diktikleri fidanlara can suyu verdiler. (MURAT MUTLU)