HAVALİMANI İÇİN BİR İMZA DA SEN VER!

  • Eklenme Tarihi :07.09.2023 | 17:31

Hatay Tabiatı Koruma Derneği (TAKODER) tarafından sosyal medya change.org üzerinden “HATAY HAVAALANI AMİK GÖLÜ’NDEN TAŞINSIN!” başlığıyla imza kampanyası başlatıldı.

HAVALİMANI İÇİN BİR İMZA DA SEN VER!

Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı tarafından 6 Şubat’ta meydana gelen deprem sonrasında büyük hasar alan Hatay Havalimanı’nın yeniden yerinde yapılacağının açıklanmasının ardından harekete geçen Hatay Tabiatı Koruma Derneği (TAKODER) tarafından sosyal medya change.org üzerinden “HATAY HAVAALANI AMİK GÖLÜ’NDEN TAŞINSIN!” başlığıyla imza kampanyası başlatıldı.

Hatay Tabiatını Koruma Derneği tarafından başlatılan imza kampanyasında Hatay Havalimanı’nın neden yerinden kaldırılması ile ilgili yapılan açıklamada, “Hatay Havalimanı, jeomorfolojik açıdan Antakya-Kahramanmaraş grabeni veya çöküntü oluğu olarak tanımlanan sahada yer alan 1950’lerden itibaren kurutulmaya çalışılan Amik Gölü’nün en derin kısmına 2007 yılında inşaa edilmiştir. Hatay Havalimanının mevcut konumu, havalimanının ekolojik ve çevresel etkileri, kurulduğu yerin litolojik ve tektonik özellikleri, hidrolojik havza özellikleri, mikroklimatik özellikleri açısından ve yetiştirilen tarımsal ürünlerin sağlığı açısından uygun değildir.” İfadelerine yer verilerek tüm Hatay halkının ve vatandaşların imza kampanyasına https://chng.it/VMJZf2bztf linkine tıklayarak destek verebilecekleri belirtildi. (Haber Merkezi)