HAYVANSEVERLER DEVASA BARINAKLARA KARŞI

  • Eklenme Tarihi :13.12.2022 | 13:44
  • Muhabir :

Sokak hayvanları için Türkiye’nin 81 ilinde eş zamanlı basın açıklaması yapıldı.

HAYVANSEVERLER DEVASA BARINAKLARA KARŞI

 Antakya’da yapılan basın açıklamasına, Hataylı hayvanseverler, Ankara ve Konya barınaklarında yaşanan vahşet görüntüleri ve özellikle sosyal medyada varlık bulmaya çalışan nefret gruplarına karşı tepkilerini dile getirdiler.

 Atatürk Parkı girişinde toplanan hayvanseverler adına açıklama yapan Ezgi Akgün, tek merkezde açılan devasa barınakların çözüm değil ölüm getirdiğini söyledi.

Akgün, “Belediyelerin milyonlarca lira harcayarak kurdukları zulümhaneler yerine her ilçenin küçük ölçekli kısırlaştırma merkezi kurarak sürekli ve düzenli kısırlaştırma yapması halinde artan hayvan sayısı kontrol altına alınabilir. Tecrit edip katletme önerileri etkisiz ve vahşicedir” dedi.

SUÇU HAYVANLAR ÇEKMEYECEK

Son zamanlarda devasa barınakları ‘doğal yaşam alanı’ olarak sunan Tarım ve Orman Bakanı Vahit Kirişçi’ye doğrudan Akgün, “ Sayın Bakan Vahit Kirişçi, Ormanlara kurulacak dev barınaklara hayvanları sürgün etme gibi katliam ve üremede artış getirecek vahim yanlışları, yanlış kurumlar ile gündeme getirmeye devam ediyor. Belediyelerin görev ihmallerinin bedelini hayvanlara ödettirmeyeceğiz! Hayvanların yaşam hakları için sonuna kadar mücadele edeceğimizi gerek kurumlara, gerekse ‘köpekler öldürülecek, gerekirse insan kanı da dökülecek’ diyen kanlı şer odaklarına buradan bir kez daha haykırıyoruz!” dedi.

KISIRLAŞTIR, AŞILAT, YERİNDE YAŞAT

Hayvanseverler yapılan basın açıklamasının ardından ‘Kısırlaştır, Aşılat, Yerinde Yaşat’ diye sloganlar atarak, kurulması planlanan  devasa barınaklara karşı olduklarını bir kez daha dile getirdiler. Basın açıklamasına  Hayvan hakları konusunda faaliyet gösteren sivil toplum kuruluşları ve gönüllülerin yanısıra Antakya Çevre Koruma Derneği ve Hatay Tabip Odası temsilcileri de katıldı. (Haber Merkezi)