HEM OY VERDİLER HEM DE HASRET GİDERDİLER

  • Eklenme Tarihi :15.05.2023 | 12:51
  • Muhabir :

CUMHURBAŞKANI Seçimi ve 28'inci Dönem Milletvekili Genel Seçimi'nde oy kullanmak için Hatay'a dönen bazı depremzedeler, hem oy kullandılar hem de komşularıyla hasret giderdiler.

HEM OY VERDİLER HEM DE HASRET GİDERDİLER

Sandık başında karşılaştıkları yakınları ile hasret gideren Antakya ve Defneli depremzedeler daha sonra mahallelerine gidip enkazların arasında hatıra aradı.

Kahramanmaraş merkezli depremlerden en çok etkilenen illerden Hatay'da, saat 08.00'de başlayan oy verme işlemleri, okul bahçelerine kurulan konteynerlerde gerçekleşti. Cumhurbaşkanı Seçimi ve 28'inci Dönem Milletvekili Genel Seçimi için kente dönen depremzedeler, sandık başında yakınları ile hasret giderdi. Okul bahçelerinde kurulan konteynırların önünde oy kullanmak için uzun kuyruklar oluşturan Hata’lı seçmenler hem oylarını kullandılar hemde komşularıyla hasret giderdiler. Duygusal anlar yaşayan depremzede seçmenler, daha sonra Antakya ve Defne sokaklarında gezerek özlem giderdiler.

BİRBİRİMİZİ ÇOK ÖZLEMİŞİZ

Deprem felaketinin ardından barınma sorunu yaşadığı için Bursa’ya yerleşen Emin Bayramoğlu, birbirlerini çok özlediklerini belirterek, "Oy kullanmak için geldik. Arkadaşlarımı, komşularımı gördüm. Birbirimizi çok özlemişiz. Çok güzel bir duygu ancak acımız var. Yapacak bir şey yok, düzeleceğiz" dedi. (Yaser ÇAPAROĞLU)