HER ŞEY BİR ÇANTAYLA BAŞLAR!

  • Eklenme Tarihi :22.08.2023 | 12:37
  • Muhabir :

OKUSEV Vakfı, depremzede çocukları düşünerek ‘Her Şey Bir Çantayla Başlar’ kampanyası başlattı.

HER ŞEY BİR ÇANTAYLA BAŞLAR!

Kampanya çerçevesinde 11 İlde yaşanan depremlerde yıkılan, hasar gören yüzlerce okul, okula başlayacak binlerce çocuğun eğitimleri düşünülerek kırtasiye malzemeleri ve tekstil ürünleri dağıtılacak.

OKUSEV Vakfı’ndan konuyla ilgili yapılan açıklamada şöyle denildi :

“Deprem afeti yaşadığımız 11 ilimizde bulunan öğrencilerimizin eğitim ve diğer ihtiyaçlarının karşılanması için OK KUŞÇU SAĞLIK SOSYAL YARDIM EĞİTİM VE KÜLTÜR VAKFI (OKUSEV) olarak Eğitim ihtiyaçları Kampanyası düzenleyerek öğrencilerimize destek vermek istiyoruz.

Hseagleorganizasyon Hakan Solmaz’ın organize edeceği çeşitli organizasyonlar ile aşağıda listesi bulunan ihtiyaçlar, Milli Eğitim Bakanlığı, Afet Ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığı işbirliği ile 81 İl Valiliklerimizin izni ve işbirliği ile kampanyamızı bir yıl süreyle devam ettirmek istiyoruz.

Milli Eğitim Bakanlığımız ile yaptığımız görüşmeler neticesinde Afet süresince bölgelerin teknik alt yapı sorunları nedeniyle sadece genel bir sayı alabildik. Aldığımız resmi verilere göre depremden zarar gören 11 ilimizde okul öncesi, ilk-orta ve liselerde öğrenim gören çocuklarımızın toplam sayısı 3.200.000 civarında. (Haber Merkezi)