HMKÜ SUNUM GERÇEKLEŞTİRİLDİ - Hatay Söz Gazetesi

HMKÜ SUNUM GERÇEKLEŞTİRİLDİ

  • Eklenme Tarihi :15.05.2024 | 08:36
  • Muhabir :Haber Merkezi

HMKÜ SUNUM GERÇEKLEŞTİRİLDİ

HATAY Mustafa Kemal Üniversitesi’nde (HMKÜ) Yükseköğretimde Veriye Dayalı Stratejik Yönetim ve Hatay Mustafa Kemal Üniversitesine Genel Bakış” konulu bir sunum gerçekleştirildi.

 

Rektörlük senato salonunda gerçekleştirilen programa MKÜ Rektörü Prof. Dr. Veysel Eren, Rektör Yardımcıları Prof. Dr. Ersin Can, Prof. Dr. Erhan Yengil, Prof. Dr. Mehmet Turan, Genel SekreteriProf. Dr. İbrahim Halil Çerçi ile akademik ve idari personeli katıldı.

Sunumun açılış konuşmasını gerçekleştiren Rektör Eren, yaşanan deprem felaketi sonrası Üniversitenin yaralarını hızlıca sararak normalleşme alanında uzman kişileri üniversiteye davet ederek önemli adımların atıldığını söyledi. Hayatın her alanında yoğun şekilde kullanılan teknolojinin belirli gereksinimlerini de beraberinde getirdiği ,bu vesileyle alanında en yetkin isimlerden biri olan Prof. Dr. Adem Kalınlı’yı davet ettiklerini söyledi.

DEPREME RAĞMEN ÜST SIRALARA ÇIKMAK ÖNEMLİ

Prof. Dr. Adem Kalınlı sunum öncesi yaptığı konuşmada Hatay Mustafa Kemal Üniversitesinin 6 Şubat depremlerinin olumsuz etkilerine rağmen akademik çalışmalara devam ederek üniversiteler arasındaki sıralamalarda üst sıralara çıkmasının önemine değindi.

Gerçekleştirilen açılış konuşmalarının ardından Prof. Dr. Adem Kalınlı sunumda, Üniversite Sıralama Sistemleri, Türkiye’deki Üniversitelerin Durumu, Yeni Yükseköğretim Sistemi ve Yükseköğretimde Stratejik Yönetim, Yükseköğretimde Veri Yönetimi ve Ar-Ge Yönetimi, Açık Arşiv ve Açık Bilim, Hatay Mustafa Kemal Üniversitesi’ne Yönelik Değerlendirmeler, Yükseköğretim Kurumlarındaki Başarılı Uygulama Örnekleri gibi konu başlıklarında bilgilerini aktardı.

Gerçekleştirilen sunum sonrası Hatay MKÜ Rektörü Prof. Dr. Veysel Eren tarafından Prof. Dr. Adem Kalınlı’ya hediye takdimi yapıldı.