İHTİYAÇ DUYAN HERKES BAŞVURABİLİR

  • Eklenme Tarihi :25.02.2024 | 10:25
  • Muhabir :Haber Merkezi

İHTİYAÇ DUYAN HERKES BAŞVURABİLİR

SAMANDAĞ Belediyesi vatandaşlara çağrıda bulunarak, ihtiyaç duyan ailelerin başvuru yapabileceğini açıkladı. Samandağ Belediyesi’nden yapılan açıklama şöyle, “Deprem ile birlikte ilçemizde ciddi sıkıntılar yaşadığımız eğitimle ilgili Koruncuk Vakfı yetkilileri ile bir araya gelmiş, dezavantajlı depremzede kız çocuklarımızın eğitimlerine katkı sunmak amacıyla Türkiye Korunmaya Muhtaç Çocuklar Vakfı ( Koruncuk Vakfı), depremden etkilenen kız evlatlarımıza yardım elini uzatmıştı.

 

Bu vesileyle geçtiğimiz yıl bölgemizdeki birçok çocuğumuzun hayatına dokunduk. Koruncuk Vakfı'nda ki çocuklarımız çok mutlu ve keyifle yurtlarında eğitime devam ediyorlar.

İzmir'de Atatürkçü ilerici bir vakıf olan Koruncuk Vakfına ait yatılı okulda okumak isteyen Ortaokul ve Lise öğrencilerine, üniversiteye kadar tüm eğitim masraflarını karşılamak suretiyle kız öğrencilerimize sahip çıkacak Korunacak Vakfı' nın yeni dönem başvuruları başlamış olup kısa bir süre sonra sona erecektir.

Ortaokul öğrencisi kız çocuklarımızın eğitimlerini desteklemek ve kız evlatlarının eğitime erişimi için KORUNCUK VAKFI SORUMLULUĞUNDA desteğe ihtiyaç duyan tüm aileler başvuru yapabilirler.”