İKTİDAR PARTİSİ ÜYELERİ UCUZ SİYASET YAPIYOR

  • Eklenme Tarihi :08.07.2022 | 10:12

Belediye-İş Sendikası Hatay Şubesi Başkanı Abdi Ataç, iktidar partisi üyelerinin çoğunluktan istifade ederek HATSU üzerinden ucuz siyaset yaptıklarını söyledi.

İKTİDAR PARTİSİ ÜYELERİ UCUZ SİYASET YAPIYOR

Ataç Hatay Büyükşehir Belediyesi işçileri ile birlikte belediye binası önünde yaptığı basın açıklamasında, “TÜİK’in çakma enflasyonu yüzde 78’i aşmış, benzinden motorine, inşaat malzemelerinden, elektrik fiyatlarına kadar astronomik zamlar yapılırken iktidar partisi üyelerinin,çoğunluklarından istifade ederek,mevcut su ve atık su tarifesinde %20’lik indirim kararı aldırması,HATSU üzerinden ucuz siyaset yapmaktır.” dedi.

 

ELEKTRİK VE AKARYAKITTAN ÖTV’Yİ KALDIRIN

“Eğer gerçekten halka hizmet etmek istiyorsanız, böyle ucuz politikalar yapmak yerine, temel gıda maddelerinin tümünden Katma Değer Vergisini kaldırın.” diyen Ataç, “Elektrikten akaryakıttan Özel Tüketim Vergisini (ÖTV), Katma Değer vergisini (KDV) kaldırın. Halkımız ÖTV’yi, KDV’yi Kaldırın ki, suya elektriğe, yakıta KDV ödemesin. Bu vergileri kaldırın ki, halkımız en azından biraz nefes alsın,  çiftçimiz de, vatandaşımız daucuz yakıt kullansın, belediyemiz ÖTV’siz ve KDV’siz yakıt kullanarak kent içi ulaşımı ucuzlatsın. HATSU’nun da giderler azalsın.”

 

UCUZ SİYASETE KARNIMIZ TOK

“İktidar partisi mensubu olarak halkı rahatlatmak için talep edin, bir Cumhurbaşkanı kararnamesine bakar. Akşam yayınlanır, sabah uygulanır.  Ama siz bunu yapmak yerine, iktidar sorumluluğunu almak yerine, muhalefetin elindeki belediyelerde onu ekonomik olarak sıkıştırmak, çalışmaz hale getirmek, vatandaşla işçiyle karşı karşıya getirmek için ucuz siyaset yapıyorsunuz. Üyelerimizin de halkımızın ucuz siyasete karnı tok.

BU KARARA İMZA ATANLARA SORUYORUZ?

“%300’e Varan elektrik zamlarıyla Her gün maliyetler artarken, yıllarca suya atıksuya zam yapmadan halka hizmet eden HATSU, halka hizmet vermek için milyonlarca lira faiz ödeyerek kredi alarak çalışmak zorunda kalınca siz mutlu mu olacaksınız? Bir milyon altı yüz bin nüfuslu Hatayı’mızın içme suyunu halkımıza ulaştıran, atık sularını bertaraf eden ve birçok altyapı proje ve bakımlarını yapan HATSU çalışanı sendikamız üyeleri bu karar yüzünden ücretlerini alamayıp evine ekmek götüremeyince başınız göğe mi erecek?  Neden işçiyi emekçiyi ucuz politikanıza alet ediyorsunuz? HATSU içme suyu götürmek için planlama yaptığı yerlere su götüremeyince bir oy fazla alıp sevinecek misiniz?” dedi.

BU YANLIŞTAN DÖNÜN

Ak Parti İl Başkanı Adem Yeşildal ve Ak Partili Meclis Üyelerinden bir an önce bu yanlıştan dönmelerini isteyen Ataç, “Bir an önce bu yanlış karardan dönün!HATSU’nun halka sağlıklı hizmet vermesi, sendikamız üyesi HATSU’lu emekçilerin mağdur olmaması için yapılacak olan ilk genel kurulda bu yanlıştan dönün kararınızı geri alın.” dedi. (Yaser ÇAPAROĞLU)