Işıklar bir saatliğine kapatıldı

  • Eklenme Tarihi :24.03.2024 | 13:27
  • Muhabir :Haber Merkezi

Dünya Saati kapsamında Selimiye Camii, İstanbul Modern, Truva Atı ışıklarını 1 saatliğine kapattı

Işıklar bir saatliğine kapatıldı

DOĞAL Hayatı Koruma Vakfı WWF’in iklim krizi ve doğa kayıplarına dikkat çekmek için 2007’den bu yana sürdürdüğü küresel etkinlik Dünya Saati, dün ‘Dünya için bir Saatini Ver’ çağrısıyla düzenlendi. Etkinlik kapsamında bu yıl Edirne’de Selimiye Camii, Eski Cami, 3 Şerefeli Cami, İstanbul’da Galatasaray Rams Park Stadyumu, Salt Galata ve Salt Beyoğlu, İstanbul Modern, Müze Gazhane, Yeniköy Panayia Rum Ortodoks Kilisesi, Çanakkale’de Truva Atı ve Saat Kulesi gibi aralarında anıtların, kurumların, statların ve evlerin bulunduğu pek çok yerin ışıkları bir saatliğine kapatıldı.

190’dan fazla ülkede milyonlarca insanın katılımıyla gerçekleşen etkinlik kapsamında, anıtlar ve kurumlar 20.30-21.30 saatleri arasında ışıklarını kapatırken bireysel ve kurumsal katılımcılar da 'dunyasaati.org' adresinden seçtikleri etkinlikler ile dünya için bir saatlerini ayırarak dahil oldu. Türkiye’de WWF-Türkiye'nin öncülük ettiği Dünya Saati kapsamında 23 Mart Cumartesi günümüze Müze Gazhane’de ‘Dünya için bir Saatini Ver; Geleceğe Zaman Kazandır’ çağrısı altında çok sayıda etkinlik de düzenlendi.

Bu yıl Edirne’de Selimiye Camii, Eski Cami, 3 Şerefeli Cami, İstanbul’da Galatasaray Rams Park Stadyumu, Salt Galata ve Salt Beyoğlu, İstanbul Modern, Müze Gazhane, Yeniköy Panayia Rum Ortodoks Kilisesi, Çanakkale’de Truva Atı ve Saat Kulesi gibi aralarında anıtların, kurumların, statların ve evlerin bulunduğu pek çok yerin ışıkları bir saatliğine kapatıldı.

Panasonic Electric Works Türkiye’nin ana sponsorluğunda düzenlenen Dünya Saati’ne bu sene bireyler de 'dunyasaati.org' adresinden seçtikleri etkinlikler ile katılım gösterdi. 23 Mart 20.30’a kadar diledikleri gün ve saatte birer saatlerini ayırarak dünyanın dört bir yanından milyonlarca insanlarla gezegenin geleceğine zaman kazandırdı.