İşitme engelliye eşime baktın dayağı

  • Eklenme Tarihi :21.01.2023 | 22:22
  • Muhabir :

Hatay’ın İskenderun ilçesinde sokak temizliği görevlisi işitme engelli temizlikçi, eşine baktığı iddiasıyla kocası tarafından tekme tokat darp edildi.

İşitme engelliye eşime baktın dayağı

Olaya işitme Engelliler Derneği tepki gösterdi, ailesi ise darpçı şahıs hakkında davacı olduklarını söyledi. 

İskenderun İşitme Engelliler Derneğinde uzun yıllar görev alan ve birçok insanın yakından tanıdığı temizlik işçisi İbrahim Kerem Yıldırım, Süleymaniye Mahallesinde bir kişi tarafından eşine baktığı iddiasıyla tekme tokat darp edilerek hastanelik oldu.

HUKUKİ ANLAMDA PEŞİNİ BIRAKMAYACAĞIM

Yaşadığı kötü olayın ardından İşitme Engelliler Derneği Başkanı Mehmet Çörtük ile yönetim kurulu üyelerinin evinde ziyaret ettiği, temizlik işçisi İbrahim Kerem Yıldırım, işaret diliyle şunları söyledi: “İşitme engelli olduğum halde bana vurması yasak, kendini üstün görmemeli ve vurmamalıydı. Bunu bilerek yaptıysa cezasını çekmeli, dava edeceğim. Markette domates ve salatalıklara bakarken daldım. Ben engelliyim dedim, anlamadı. ‘Sen benim karıma mı baktın?’ diye yüzüme iki kez yumruk, göbeğime tekme attı. Ben orada bulunan kadına bakmışım, onun için beni dövdüğünü söylüyor, bu tamamen yalan, olayın hukuki anlamda peşini bırakmayacağım…”    

İşitme Engelliler Derneği Başkanı Mehmet Çörtük de, iletişim kurulamadığı için yaşanan bu kötü olaya tepki göstererek tüm işitme engelliler olarak insanların bu olayda dikkat etmesi gerektiğini hatırlattı.

ONU DÖVENLERİ ALLAH’A VE ADALETE HAVALE EDİYORUM

Oğlunun işitme engelli olduğunu ifade eden anne Meryem Yıldırım da, ‘el bebek gül bebek’ büyüttüğü oğlunu dövenleri Allah’a, vicdanına ve adalete havale ettiğini ifade ederek “Oğlum büyüdüğü sokağı temizliyor, market tanıdık, çay ikram ediyor. Alışveriş için oğlum dışarı çıkıyor, o esnada o şahıs karısıyla beraber dışarıdaymış. O şahıs oğluma direkt sataşıyor, ‘Ben işitme engelliyim’ dediği halde hiç aldırış etmeden çocuğumu darp ediyor. Bahanesi ‘sen benim karıma baktın’ Gidin İskenderun’da kime sorarsanız sorun, böyle bir çocuk değildir benim oğlum. Asla kimsenin ne ırzına, ne de namusuna dönüp de bakan biri değil. Özellikle marketçi, onu ikaz ediyor, ‘vurma işitme engelli’ diyor. Buna rağmen oğluma hem silah gösteriyor, hem de darp ediyor. Oğlumun 12 yıllık evlilikleri var. Ben sonuna kadar davacıyım, döven kişinin özrünü de asla kabul etmeyeceğim” şeklinde konuştu.

İşitme engelli Eşi Fatma Yıldırım ile yaşananlara oldukça üzülen İbrahim Yıldırım, Burnu ve gözleri morluk içinde evinde istirahat ediyor.