İskenderun’da eş zamanlı uyuşturucu operasyonu

  • Eklenme Tarihi :17.12.2022 | 02:03

Hatay’ın İskenderun ilçesinde uyuşturucu madde imal ve ticaretini yapan şahıslara yönelik eş zamanlı operasyonlar düzenlendi.

İskenderun’da eş zamanlı uyuşturucu operasyonu

 Dumlupınar ve Gültepe ve Sarıseki Mahallesi’nde 4 ayrı adrese düzenlenen eş zamanlı operasyonlarda toplam 2 kilo 626 gram esrar, 1 adet hassas terazi, 69 adet Captagon, 70 gram metamfetamin, 2 gram kannobinoid, 4 gram kenevir tohumu, 1 adet payp, 1 adet av tüfeği, 4 adet kartuş ve 10 gram kokain ele geçirildi.

Narkotik Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü ekipleri Dumlupınar Mahallesi’nde bulunan O.A.’nın evnine düzenlediği operasyonda 2 kilo 620 gram esrar ve 1 adet hassas terazi ele geçirildi. Aynı mahallede ikamet eden İ.B.’nin evine düzenlenen operasyonda, 3 adet captagon, 3 gram metamfetamin, 2 gram sentetik kannobinoid, 3 gram esrar, 4 gram kenevir tohumu, 1 adet payp ele geçirildi.

Gültepe Mahallesi’nde ikamet eden L.Y. isimli şahsın evine düzenlenen operasyonda 66 adet captagon, 23 gram esrar, 1 adet av tüfeği ve 4 adet kartuş ele geçirildi.

Sarıseki Mahallesinde içinde N.E. ve A.A. isimli şahsın bulunduğu araçta yapılan aramada ise 67 gram metamfetamin ve 10 gram kokain ele geçirildi. Olayla ilgili O.A., İ.B., L.Y., N.E. ve A.A. gözaltına alındı. (ZAFER İNLİ)