JANDARMA’DAN MÜCADELE GÜNÜNDE ETKİNLİK

  • Eklenme Tarihi :26.11.2022 | 01:30

Hatay İl Jandarma Komutanlığı VE İl Emniyet Müdürlüğü, 25 Kasım Kadına Yönelik Şiddete Karşı Uluslararası Mücadele Günü dolayısı ile bir takım faaliyetler yaptı.

JANDARMA’DAN MÜCADELE GÜNÜNDE ETKİNLİK

İl Jandarma Komutanlığı, Asayiş Şube Müdürlüğü, Aile İçi Şiddetle Mücadele ve Çocuk Kısım Amirliği Palladium AVM de "25 Kasım Kadına Yönelik Şiddete Karşı Uluslararası Mücadele Günü" kapsamında yaptığı faaliyette vatandaşlara KADES  uygulaması ve Kadına El Kal-Ka-Maz  tanıtımları gerçekleştirdi. Etkinlikte ayrıca kadınlara ve çocuklara karanfil, hijyen kiti, magnet, boyama kitabı,çocuk dergisi ve balon dağıtıldı.

25 Kasım Kadına Yönelik Şiddete Karşı Uluslararası Mücadele Günü olması dolayısıyla Hatay Emniyet Müdürlüğü ekipleri, Aile Sosyal Politikalar İl Müdürlüğüne bağlı ŞÖNİM ile beraber Palladium Alışveriş Merkezi’nde kadına yönelik şiddete dikkat çekmek adına stant açtı. Yapılan etkinlikte kadın vatandaşlara KADES uygulaması konusunda bilgilendirmeler yapılarak çeşitli hediyeler verildi. Ayrıca etkinliğe katılan vatandaşlara "Kadına el kalkamaz" sloganıyla broşür dağıtıldı.