KABUL ETMİYORUZ! - Hatay Söz Gazetesi

KABUL ETMİYORUZ!

  • Eklenme Tarihi :29.06.2024 | 11:33
  • Muhabir :Haber Merkezi

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Prof. Dr. Vedat Işıkhan’ın Asgari Ücrete zam hakkında ‘Herhangi bir artış olmayacak!’ sözünün ardından Temmuz’da Zam Şart ekibi imza kampanyası başlattı.

KABUL ETMİYORUZ!

Başta işçiler olmak üzere tüm vatandaşları mücadele etmeye çağıran Temmuz’da Zam Şart ekibi, “İşçilerin yaşamı çay-simit hesabıyla ölçülemez. “Asgari ücrete zam yapılacak mı” tartışmaları arasında yoksulluğa mahkum etmelerine izin vermeyeceğiz. Göstermelik kurulan masalarda işçilerin yaşamı dışında her şeyin konuşulduğunu biliyoruz. Açlık sınırıyla yarışan asgari ücret düzenine son vermek için Temmuz’da zam şart diyoruz. Üç kuruşa beş kuruş katmak için değil, insanca yaşamaya yetecek bir asgari ücret için Temmuz’da zam şart diyoruz. Yaşamımızın patronların iki dudağı arasına bırakmamak için Temmuz’da zam şart diyoruz. Emeklilerin seçim günleri hatırlanan birer oy deposu olarak görülmesine, sadakaya muhtaç bir emeklilik yaşamı dayatmasına karşı emekli aylığına Temmuz’da zam şart diyoruz. Sendikal haklarımıza sahip çıkıyor, insanca çalışma ve yaşam koşulları için Temmuz’da zam şart diyoruz. Bizi temsil etmeyenlerden beklentilere girmek yerine hakkımız olan Temmuz’da zam şart demek için birliğimizi, mücadelemizi, örgütlülüğümüzü büyütmeye çağırıyoruz.” ifadelerine yer verdi.

Temmuzda Zam Şart ekibi tarafından sosyal medya üzerinden hazırlanan kampanyaya destek vermek isteyenlerin https://chng.it/scsV5fcsRd linki tıklayarak destek verebilecekleri bildirildi.