KAMU GÖREVLİLERİ 6 ŞUSATTA İDARİ İZİNLİ SAYILSIN

  • Eklenme Tarihi :05.02.2024 | 10:55
  • Muhabir :Haber Merkezi

Türkiye Kamu-sen Genel Başkanı Öner Kahveci, depremde yakınını kaybeden kamu görevlilerinin 6 Şubat’ta idari izinli sayılmasını istedi.

KAMU GÖREVLİLERİ 6 ŞUSATTA İDARİ İZİNLİ SAYILSIN

Kahveci yaptığı yazılı açıklamasında, “6 Şubat 2023’te yaşadığımız ve tüm milletimizi yasa boğan Asrın Felaketinin 1. yıldönümü yaklaşıyor. Depremler, 50 bin dolayında insanımızın can kaybına yol açtı. Bölgede yaşayan neredeyse herkes bir yakınını bu afette kurban verdi. Felaketin yıl dönümünde pek çok kamu çalışanı, depremde kaybettiği yakınlarını mezarı başında anmak, hatıralarını yad etmek ve kayıplarımız için dua etmek isteyecektir. “ dedi.

 

YERİNDE BİR KARAR OLACAKTIR

Depremde yakınlarını kaybeden kamu görevlilerinin 6 şubat’ta izinli sayılmalarının yerinde bi karar olacağını belirten Kahveci, “Bu seneye mahsus olmak üzere bölgede görev yapan ve depremde yakınını kaybeden kamu çalışanlarının yakınlarını mezarları başında anabilmeleri amacıyla 6 Şubat günü idari izinli sayılmaları yerinde bir karar olacaktır. 

Kayıplarımızı geri getirmek mümkün değil ancak yakınlarının acılarını hafifletmek ve onlarla birlikte olmak önemli. Bu acı günün yıl dönümünde depremde yakınını kaybeden bölge çalışanları için 6 Şubat gününde isteyenlere idari izin verilmesini sağlayarak devletimiz, kamu çalışanlarının yanında olduğunu göstermelidir. 

Bu vesile ile depremde hayatını kaybeden tüm vatandaşlarımıza bir kere daha Allah’tan rahmet, yakınlarına baş sağlığı diliyorum.” dedi.