KAPIMDA EKMEK VAR

  • Eklenme Tarihi :23.01.2023 | 09:48

Türk Kızılayı Hatay Şubesi, Kapımda Ekmek Var projesi ile yardıma muhtaç insanların yüzünü güldürüyor. Kızılay Proje dahilinde son 40 günde 5 bin 450 ekmek dağıttı.

KAPIMDA EKMEK VAR

İyilik adına hareket ettiklerini ve yardıma muhtaç insanların her zaman yanında olduklarını belirten Kızılay Hatay Şubesi Başkanı Kudret Özbakış, “Türk Kızılay Hatay olarak başlattığımız "Kapımda Ekmek Var" Projemiz ile önceden tespit edilen, evde çalışabilecek durumda ve yaşta kimsesi olmayan vatandaşlarımıza günlük ekmeklerini dağıtıyoruz. İnsanların en temel ihtiyacı olan ekmekleri bağışçılarımızın sayesinde vatandaşlarımıza ulaştırıyoruz.” dedi.

PANDEMİ DÖNEMİNDE 60 BİN DAĞITILDI

İnsanların evlerinden çıkamadıkları için çalışamadıkları Pandemi döneminde il genelinde 60 bin ekmek dağıttıklarını belirten Özbakış, “Hatay Şubesi olarak başlattığımız “Kapımda ekmek var” kampanyasının en büyük destekçileri bağışçılarımız. İyilik adına şubemize bağış yapan bağışçılarımızın bağışladıkları ekmekleri şube olarak yardıma muhtaç vatandaşlarımıza dağıtıyoruz. Bu bağlamda Aralık ve Ocak ayında toplam 5 bin 450 ekmeği yardıma muhtaç vatandaşlarımızla buluşturduk.”

HER ŞEY İYİLİK ADINA

Yardıma muhtaç olan vatandaşlarımıza yine bağışçılarımızın desteği ile yakacak yardımlarımızı gerçekleştiriyoruz. Vatandaşlarımızın soğuk kış günlerinde üşememeleri ve çocukları ile birlikte sıcak evlerinde barınmaları konusu bizim için çok önemli. Bütün bunların yanında yeni bağışçılarımızın desteği ile bir yandan da gıda kolisi yardımlarımızı devam ediyor. İl genelinde yaptığımız yardımlarla ihtiyaç sahıbı vatandaşlarımızın yüzlerini bir nebzede olsa güldürmek iyilik adına çok güzel bir duygu. Türk Kızılayı olarak vatandaşlarımızın yanında olmaya devam edeceğiz.” diye konuştu. (Yaser ÇAPAROĞLU)