KARMA RESİM SERGİSİNE İLGİ BÜYÜK OLDU

  • Eklenme Tarihi :26.12.2022 | 14:22
  • Muhabir :

Antakya Belediyesi Karma Resim Sergisi düzenlenen törenle açıldı. Cumhuriyet Kültür Merkezi’nin sanat galerisinde açılan sergi hafta boyunca açık kalacak.

KARMA RESİM SERGİSİNE İLGİ BÜYÜK OLDU

 Açılışı geçtiğimiz günlerde yapılan,Antakya Belediyesi Cumhuriyet Kültür Merkezi, ilk defa büyük bir organizasyona ev sahipliği yaptı. Antakya Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü tarafından hazırlanan karma resim sergisini, Ak Parti Hatay Milletvekili Sabahat Özgürsoy Çelik, Antakya Belediye Başkanı İzzettin Yılmaz birlikte açtı.

ÇOK MUTLUYUZ

Açılış töreninde konuşan Başkan İzzettin Yılmaz, Antakya’ya bir sanat galerisi kazandırdıkları için çok mutlu olduklarını söyledi.

Cumhuriyet Kültür Merkezi’nde bir sanat galerisi oluşturarak, Antakya’daki büyük bir eksikliği gidermenin mutluluğunu yaşadıklarını belirten Yılmaz, “Göreve geldiğimiz ilk günden bu yana hep sanatın ve sanatçının yanında olduk. olmaya da devam ediyoruz. Sanat galerisinin olmayışı Antakya’mızın en büyük eksiklerinden biriydi. Bunu eksiği giderdiğimiz için çok mutluyuz.” dedi.

SANATÇILARIMIZ DEĞER KATACAK

Antakya Belediyesi olarak sanat galirisini açtıklarını, ancak sanat galerisine bundan sonra sanatçıların değer katacağını belirten Yılmaz, “Özellikle yerel sanatçılarımız Antakya’da bir sanat gerisinin olmamasından şikayet ediyorlardı. Bu şikayetlere kulak verdik verdik ve Antakya’nın ilk sanat galerisini açtık. Bundan sonrası artık sanatçılarımıza kalmış. onlar bu galeriye yapacakları etkinliklerle değer katacaklar. Bu yüzden sanatçılarımızdan burada bol bol etkinlik yapmalarını istiyoruz.” hayırlı uğurlu olsun” diye konuştu.

SANAT CAMİAMIZA HAYIRLI OLSUN

AK Parti Hatay Milletvekili Sabahat Özgürsoy Çelik’te sanat galerisinin Antakya’ya hayırlı uğurlu olmasını diledi. Sanat galerisinin Antakya’daki büyük bir eksikliğini giderdiğini sergiye katılan kalabalığın daha iyi anlattığını belirten Çelik, “Antakya’mıza hayırlı uğurlu olsun. artık sanatçılarımız nerede sergi açacağız diye kara kara düşünmeyecekler. Cumhuriyet Kültür Merkezi, aynı zamanda sanatında merkezi olacak. Sanat camiamıza hayırlı olsun” diye konuştu.

SERGİNİN AÇILIŞI YAPILDI

Yapılan konuşmaların ardından Hatay Mustafa Kemal Üniversitesi, Çukurova Üniversitesi ve Mersin Üniversitelerinin Güzel Sanatlar Fakültelerinde görev yapan akademisyenlerin ve yerel sanatçılarına ait toplam 75 eserin sergilendiği karma resim sergisi sanatseverlerin ziyaretine açıldı. (Yaser ÇAPAROĞLU)