KATLEDİLEN KARDEŞLERİMİZİ RAHMETLE ANIYORUZ

  • Eklenme Tarihi :06.07.2022 | 09:12

Memur Sen Hatay İl temsilcisi ve Eğitim Bir-Sen Hatay 1 No’lu şube Başkanı İsmail Bayrakdar, Başbağlar’da katledilen kardeşlerini rahmetle andıklarını bildirdi.

KATLEDİLEN KARDEŞLERİMİZİ RAHMETLE ANIYORUZ

Bayrakdar yaptığı yazılı açıklamada, “1993 yılında, karanlık güçlerin tezgâhlayıp sahneye koyduğu siyasi cinayetler ve ideolojik katliamlarla ardı ardına süren ülkemiz üzerindeki kanlı oyunlar, bir kardeş kavgası çıkarmayı amaçlıyordu. Acısıyla yüreğimizi dağlayan ve hâlâ kanayan yaralarımızdan bir de 5 Temmuz Başbağlar katliamıdır.” dedi.

 

KARDEŞ KAVGASI ÇIKARMAK İSTEDİLER

Kardeş kavgasının fitilini ateşlemeye çalışıldığının altını çizen Bayrakdar, “O gün, Erzincan’ın Kemaliye İlçesi’ne bağlı Başbağlar Köyü’nü basan PKK militanları, köyde örgüt propagandası ve yağma yaptıktan sonra yaşlı, kadın, çocuk demeden 33 kişiyi yakarak ve kurşuna dizerek hunharca katletmiştir. Teröristler, bıraktıkları bildiride üç gün önce Sivas’ta tezgâhlanan Madımak Oteli provokasyonunun akabinde sırf intikam görüntüsü vererek Başbağlar’da kardeş kavgasının fitilini ateşlemek istemiştir.”

MİLLETİMİZ KANLI TEZGAHI GÖRDÜ

“Milletimiz, insanlarımız arasına ölüm ve intikam tohumları atılmak istenmesine aldırmadan, ferasetiyle kanlı tezgâhı görmüş, kendi birlik ve beraberliğinden asla ödün vermemiştir. Bu oyunları tezgâhlayanlar ve onlara kuklalık yapan kimi kişi ve kesimlerin tüm çabalarına rağmen, milletimiz kardeşliğinden vazgeçmemiştir. Ölen hangi tarafta olursa olsun, kazananın emperyalizm olacağı bir tezgâhta millî şuur sahibi olmak, ancak kardeşlikle, millî ve medeniyet değerlerimizde sımsıkı bütünleşmekle mümkün olur, olmuştur, olmaya devam edecektir. Unutulmasın ki, emperyalist odaklar milletimizin gözyaşının akmasından, feryadının yükselmesinden memnun olmaktadır.”

LANETLİYORUZ

“Millet olarak, geçmişte yaşadığımız hazin hatıra ve tecrübelerden ders çıkarmış olarak, bundan böyle onlara bu zevki asla tattırmayacağız. Üzerinden 29 yıl geçmesine rağmen, katliamı yapan katiller hak ettikleri cezaya çarptırılmamış, katliamın acısı kalplerde yara olarak kalmıştır. Eğitim-Bir-Sen olarak, Başbağlar başta olmak üzere, tüm katliamları, suikastları ve terör eylemlerini kınıyor, lanetliyoruz.” dedi. (Hüseyin BAYRAKTAR)