KESK'TEN İSRAİL'E SERT TEPKİ! - Hatay Söz Gazetesi

KESK'TEN İSRAİL'E SERT TEPKİ!

  • Eklenme Tarihi :01.06.2024 | 13:17
  • Muhabir :Haber Merkezi

KESK'TEN İSRAİL'E SERT TEPKİ!

KESK Dönem Sözcüsü Mustafa Ünsal, İsrail hükümetinin Refah Kampı'na yönelik saldırısını kınadı. Ünsal, saldırıda onlarca kişinin hayatını kaybettiğini ve yaralandığını belirterek, uluslararası toplumun bu insanlık suçuna karşı harekete geçmesi gerektiğini vurguladı.

Ulucami Caddesi Güvercinli parkta KESK İskenderun Şubeler Platformu üyeleri ile CHP İlçe Teşkilatının da destek verdiği basın açıklaması toplantısında konuşan Mustafa Ünsal, saldırıda onlarca kişinin hayatını kaybettiğini ve yaralandığını belirterek, uluslararası toplumun bu insanlık suçuna karşı harekete geçmesi gerektiğini vurguladı.

İSRAİL SAVAŞ VE İNSANLIK SUÇU İŞLEMEKTEDİR

KESK Dönem Sözcüsü Eğitim Sen İskenderun Şube Başkanı Mustafa Ünsal şunları ifade etti: “Katliamı lanetliyor, yaşamını yitirenlerin ailelerine başsağlığı ve yaralılara acil şifalar diliyoruz. Silahsız ve sivil insanlara yönelik bu son saldırının Uluslararası Adalet Divanı'nın İsrail Ordusu'nun Refah Bölgesindeki operasyonlarını durdurma kararını vermesinden kısa bir süre sonra gerçekleşmiş olması manidardır. İsrail açıkça dünyaya meydan okumakta, insanlık değerlerini ayaklar altına alarak katliamlara devam edeceğini ilan etmektedir. İsrail ordusunun Gazze Şeridi'ne 7 Ekim 2023'ten bu yana düzenlediği saldırılarda çok büyük çoğunluğu çocuk ve kadınlardan oluşan 36 bini aşkın sivil hayatını kaybetmiş, 82 bine yakın insan yaralanmıştır. Yapılan saldırılar insani değerlerden yoksunluğu ve bir barbarlığı temsil etmektedir. Açıktır ki, İsrail savaş ve insanlık suçu işlemektedir.”

ACİL ÇAĞRI

Ünsal, Filistin halkına yönelik ablukanın derhal kaldırılmasını, İsrail'in işgal ettiği topraklardan çekilmesini ve tüm anlaşmaların iptal edilmesini talep etti.

Ayrıca, Filistin halkına her türlü desteğin sağlanması gerektiğini belirtti. Eğitim Sen Şube Başkanı olarak, Filistin halkının bağımsızlık mücadelesine destek vermeye devam edeceklerini söyledi.