Köy Yaşam Merkezleri

  • Eklenme Tarihi :10.01.2023 | 13:29
  • Muhabir :

KULLANILMAYAN KÖY OKULLARI YENİDEN CANLANIYOR

Köy Yaşam Merkezleri

Milli Eğitim Bakanlığımızın başlattığı "Köy Yaşam Merkezleri" projesi kapsamında Hatay'da da kullanılmayan köy okulları; anaokulu, ilkokul ve halk eğitim merkezlerine dönüşerek aktif eğitim birimleri olarak yeniden hayat buluyor, köylere hayat veriyor.

Proje kapsamında Erzin Gökdere, Aşağıburnaz; Yayladağı Gürışık; Altınözü Akkamber mahallelerin de kullanılmayan atıl okul binaları Köy Yaşam Merkezleri'ne dönüştürülerek faaliyete geçmişti.

Ayrıca Yayladağı ilçemizde Çayır ve Uluyol; Kırıkhan ilçemizde Arkıtça, Aktutan, Camuzkışlası Çatalyurt; Belen ilçesinde Şekere ve Müftüler mahallelerinde bulunan köy okullarının dönüşümü de devam ediyor.

Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer'in "Yaşam merkezleri köylerin kalbi olacak." sözlerini hatırlatan İl Milli Eğitim Müdürü Seyit Ali Büyük, Hatay’da da  yürütülen, kullanılmayan binalarımızın işlevsellik kazanarak yeniden eğitim sistemine dâhil olmasını ve her kesimden insanımızın eğitime erişmesini sağlayan projenin tamamlanması için çalışmaların devam ettiğini söyledi. İl Milli Eğitim Müdürü Seyit Ali Büyük, "Çalışmalarımıza verdiği desteklerinden dolayı Sayın Valimiz Rahmi Doğan'a ve projenin ilimizde uygulanmasında emeği olan herkese teşekkür ediyorum." dedi. (Haber Merkezi)