KURSİYERLERE, BAĞIMLILIK SEMİNERİ

  • Eklenme Tarihi :30.01.2023 | 10:47
  • Muhabir :

Hatay İl Emniyet Müdürlüğü Narkotik Şube Müdürlüğü ekipleri tarafından bağımlılıkla mücadele kapsamında verilen eğitimler tüm hızıyla sürüyor.

KURSİYERLERE, BAĞIMLILIK SEMİNERİ

Narkotik ekipleri bağımlılıkla mücadele kapsamında Altınözü Halk Eğitim Merkezi’nde kursiyerlere seminer verdi. Seminerler Altınözü Halk Eğitim Merkezi’nin yanı sıra Hacıpaşa ve Boynuyoğun Geçici Barınma Merkezi’ndeki kursiyerlere de ulaştırıldı.

Gerçekleşen seminerlerde uyuşturucu maddeler, madde bağımlılığı ve tedavi süreçleri konularında bilgilendirme yapılırken madde bağımlılığı hastalığının tedavisinde erken teşhisin, tedavinin başarılı sonuçlanmasında çok önemli ve etkili olduğuna vurgu yapıldı.

UYUŞTURUCUNUN VERDİĞİ  RUHSAL VE FİZİKSEL ZARARLAR ANLATILDI

Altınözü Halk Eğitim Merkezi Müdürü İsmail Doğruca, “Kursiyerlerimize uyuşturucunun zararları anlatıldı. Bunu yanı sıra insanların kendisi ile çevresini uyuşturucudan koruma yöntemleri konusunda da önemli bilgiler verildi. Uzman eğitici polisler, seminer kapsamında uyuşturucunun topluma ve aile kavramına zararı konusunda da kursiyerlerimizi bilinçlendirdi. Bu suçu işleyenlerin cezalandırılması, konunun yasal boyutları noktasında da detaylı bir sunum yapan İl Emniyet Müdürlüğü ekiplerimiz, madde kullanımının insanlarda yarattığı ruhsal ve fiziksel zararları anlattı” diye konuştu. (Haber Merkezi)