MEDİKAL İŞLETMECİLER VE ÇALIŞANLARI GÜNÜ KUTLANACAK

  • Eklenme Tarihi :17.05.2022 | 09:39

20 Mayıs Medikal İşletmeciler ve Çalışanları Günü nedeniyle Hatay Medikalciler Derneği (HAT-MED) Başkanı Hasan Ateş tarafından bir yazılı açıklama gerçekleştirildi.

MEDİKAL İŞLETMECİLER VE ÇALIŞANLARI GÜNÜ KUTLANACAK

20 Mayıs Medikal İşletmeciler ve Çalışanları Günü nedeniyle gerçekleştirdiği yazılı açıklamasında şu ifadelere yer veren HAT-MED Başkanı Hasan Ateş, “Ülkemizin ve Dünyanın son yıllarda yaşadığı salgın hastalıklar ve gelişen Dünyanın beraberinde getirdiği sağlık sorunlarının çözümünde temel olan tıbbi malzemelerin; üretimini, arzını ve sevk idaresini gerçekleştiren Medikal Sektör, 20 Mayıs Medikal İşletmeciler ve Çalışanları Günü’nde sağlık alanının en önemli sac ayaklarından biri olduğunun farkındalığı ile bu kutlu günde insanlığın hizmetinde olduğunu bir kez daha kamuoyu ve yüce milletimiz huzurunda deklare etmektedir.” dedi.

Her hangi bir takdir ve övgü beklemeden görevlerini sürdüreceklerini belirten HAT-MED Başkanı Hasan Ateş, “Bizler sağlıklı yaşamın devamına katkı sağlayan neferler olarak pandemi sürecinde olduğu gibi fedakarca çalışmaya, herhangi bir takdir ve övgü beklemeden perde arkasındaki isimsiz kahramanlar olarak devam edeceğiz. Ailelerimizin ve sevdiklerimizin önüne geçen meslek aşkımız ile toplumun hizmetindeyiz. Milletimizin tıbbi ürünlere kolaylıkla ulaşması ve sağlığının korunması bizim için en büyük ödüldür. Yılda bir gün de olsa hatırlanmayı ve sorunlarımıza çare bulunmasını istiyoruz. Bizler toplum sağlığı için varız, bu orkestranın en önemli enstrümanlarından biriyiz. Hizmetimizin aksamaması için, ayakta kalabilmemiz için medikal firmalara sahip çıkılmalı ve hak ettiği değer verilmelidir. Biz 20 Mayıs Medikal İşletmeciler ve Çalışanları Günü’nü coşku ile kutlayacağız. Türkiye’yi çok seviyoruz, milletimizin sağlığına sahip çıkıyoruz. Evinize sağlık Türkiye.” açıklamalarına yer verdi. (MURAT MUTLU)