Memur-Sen Deprem Bölgesinde

  • Eklenme Tarihi :10.02.2024 | 10:41
  • Muhabir :Haber Merkezi

Memur-Sen, geçtiğimiz yıl Kahramanmaraş’ta gerçekleşen ve 11 ilimizi etkileyen ‘Asrın Felaketi’nin yıl dönümünde deprem bölgelerini ziyaret etti.

Memur-Sen Deprem Bölgesinde

 Hizmet kollarının gerçekleştirdiği ziyaretlerde bölgenin durumu ve kamu görevlilerinin çalışma şartları yerinde incelendi.

 

Geçtiğimiz yıl 6 Şubat tarihinde gerçekleşen ve birçok ilimizle büyük yıkıma neden olan depremlerin yıl dönümünde bölgeyi ziyaret eden Memur-Sen teşkilatı, gerek bölgedeki vatandaşların gerekse kamu görevlilerinin sorunlarını dinledi. Memur-Sen’e bağlı sendikaların genel başkanları ve yönetim kurullarının gerçekleştirdiği ziyaretlerde son bir yılda yapılan çalışmalar incelenirken bölgede çalışan kamu görevlilerinin talep ve beklentileri not edildi.

Ziyaretlerde; gerek büyüklüğü gerekse deprem bölgesinin nüfus yoğunluğu bakımından insanlık tarihinin en sarsıcı felaketlerinden biri olarak kayıtlara geçen ‘Asrın Felaketi’nin yaralarının sarılması amacıyla Memur-Sen olarak ilk andan itibaren çalışmaların sürdüğü ifade edildi. Memur-Sen Arama Kurtarma Ekibi’nin depremin gerçekleştiği ilk andan itibaren bölgede faaliyetlerini sürdürdüğü belirtilirken; sonraki dönemde de yardım TIR’ları ve çeşitli kampanyalarla sürecin yakından takipçisi olduğu dile getirildi.

Bölgedeki kamu görevlilerinin talep ve beklentilerinin görüşüldüğü ziyaretlerde; Memur-Sen Genel Başkanı Ali Yalçın ve Yönetim Kurulu’nun yakın zamanda bölgeyi ziyaret ettiği ve konuyla ilgili “Deprem Bölgesindeki Kamu Görevlilerinin Sorunları ve Çözüm Önerileri” raporunun ilgili makamlarla ve kamuoyu ile paylaşıldığına da vurgu yapıldı.