MİLLET BAHÇESİNE SON DOKUNUŞLAR

  • Eklenme Tarihi :02.01.2023 | 11:18
  • Muhabir :

AKTİVİTELER YAPILABİLECEK

MİLLET BAHÇESİNE SON DOKUNUŞLAR

Çevre, Şehircilik ve İklim Bakanlığı Toplu Konut İdaresi (TOKİ) Başkanlığı tarafından Antakya’da yapımı devam eden Millet Bahçesi’ne artık son dokunuşlar yapılıyor. Son dokunuşları yapılan Millet Bahçesi yakın zamanda hizmete açılacak.

Atatürk Stadının yıkılması, projesi ve otoparkıyla bir çok eleştiriye maruz kalan Millet Bahçe projesinde artık sona gelindi. Hatay Stadyumuna karşılık TOKİ’ye verilen Atatürk Stadının yeri Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın talimatı ile Millet Bahçesi’ne dönüştürülmüştü. Yüklenici firma ile sözleşmesi 3 Ağustos 2021’de başlanan ve 8 Haziran 2022’de bitirilmesi planlanan Millet Bahçesi 15 milyon 388 bin liralık ihale bedeli ile ihale edilmişti.

BİR ÇOK TARTIŞMALARA NEDEN OLDU

Vali Ügen Alanı parkı ve Antakya Belediyesi 15 Temmuz Milli İrade Parkı’yla birleştirilmesi planlanan millet bahçesi, ayrı bir proje ile yapılınca birçok eleştiriye maruz kalınmıştı. Etrafının demir korkuluklarla çevrilmesi, altına otopark yapılmaması gibi bir çok konuda eleştirilen millet bahçesi artık bitme noktasına geldi. İyice şekillenen ve çevre düzenlemesi bile tamamlanan millet bahçesinin içinde yüklenici ferma çalışanları son dokunuşlarını yapıyorlar.

İçindi bisiklet yolları, süs havuzları, keçi kılından yapılan Yörük çadırları, hem basketbol hemde Voleybol oynamak için kullanabilecek, spor alanlarını ve yürüyüş yollarını barındıran Millet bahçesine yerleştirilen sosyal donatılarda bir çok etkinlik yapılabilecek.

Türkiye’nin değişik illerine yapılan Millet Bahçelerinden farklı bir görüntü veren Antakya’nın Millet Bahçesi’nin 2023’ün ilk aylarında tamamlanması beklenirken vatandaşlardan hala eleştiri almaya devam ediyor.

YAZIK OLDU

Artık son dokunaşların yapıldı millet bahçesi ile ilgili eleştirilerine devam eden bazı vatandaşlar, “Stadyumun yıkılması çok kötü oldu. Orada bir çok insan spor yapma imkanı buluyordu. Atatürk Stadı amatör takımların hizmetine verilebilirdi. Ama yapılmadı. Stadyum yıkılarak tam amatör kulüpler sadece bir sahaya mahkum edildi. Yanlış yapıldı. Ancak artık yapacak bir şey yok. Milyonlarca lira harcanarak yapılan millet bahçesi hayırlı uğurlu olsun” dediler. (Yaser ÇAPAROĞLU)