Milli Eğitim Bakan Yardımcısı Dr. Nazif Yılmaz Hatay'da

  • Eklenme Tarihi :28.12.2022 | 13:58
  • Muhabir :

Çalışma ziyaretleri kapsamında Hatay’a gelen Milli Eğitim Bakan Yardımcısı Dr. Nazif Yılmaz, Yükseköğretim ve Yurt Dışı Eğitim Genel Müdürü Murat Süt ile birlikte İl Milli Eğitim Müdürü Seyit Ali Büyük'ü makamında ziyaret etti

Milli Eğitim Bakan Yardımcısı Dr. Nazif Yılmaz Hatay'da

Bakan Yardımcısı Nazif Yılmaz, İl Milli Eğitim Müdürü  Seyit Ali Büyük, Antakya ve Defne İlçe Milli Eğitim Müdürleri ile eğitim yöneticilerinin katılımıyla gerçekleştirilen bilgilendirme toplantısında Antakya ve Defne ilçelerinde görev yapan okul müdürleriyle bir araya geldi. Saygı duruşu ve İstiklal Marşı'mızın okunmasıyla başlayan toplantıda açılış konuşmasını yapan İl Milli Eğitim Müdürü Seyit Ali Büyük: "Bugün Sayın Bakan Yardımcımıza Hatay'da ev sahipliği yapıyoruz. Sayın Bakanım medeniyetler şehri Hatay'ımıza hoş geldiniz. Hatay'da eğitim noktasında düne göre bugünümüzün, bugüne göre de yarınımızın çok daha iyi olması için arkadaşlarımızla yoğun, gayretli ve fedakâr bir çalışma içerisindeyiz." dedi.

Milli Eğitim Bakan Yardımcımız Dr. Nazif Yılmaz da Antakya ve Defne ilçelerinde görev yapan okul müdürlerine hitaben yaptığı konuşmasına "Medeniyetlerin buluşma noktası bu güzel Hatay şehrimizde bizi ağırladığınız için İl Müdürümüze ve sizlere teşekkür ediyorum. İllerimizi ziyaret ettiğimizde yönetici arkadaşlarımızla bir araya gelmenin çabası ve gayreti içerisinde oluyorum." diyerek başladı. Bakan Yardımcısı Yılmaz, eğitim yöneticiliğinin aslında bir ekip liderliği olduğunu, eğitim yöneticilerinin çalıştıkları kurumlardaki eğitim kadrolarının koordinasyon görevini üstlendiğini ifade etti. Eğitim yöneticilerinin asıl hizmetinin sınıfın içindeki eğitimin niteliğini artırmaya yönelik olduğunu belirten Yılmaz, "Yöneticiler olarak eğitim hizmetlerini üstlenen öğretmenlerimize sunacağımız hizmet nitelikli olursa eğitimin de niteliği artacaktır." dedi.

“Sınıfa hâkim olan neticede eğitime de hâkim olur. Mesele yöneticilik değil mesele koordinasyonu bir orkestra şefi gibi güzel yürütüp sınıfın içerisindeki eğitimin niteliğine doğrudan dokunabilmektir” diyen Bakan Yardımcısı Yılmaz okullarda istişare kültürünün oluşmasını, eğitim öğretim faaliyetlerinin katılımcı bir yönetim anlayışıyla yürütülmesini çok önemli ve gerekli bulduğunu ifade etti. Yöneticilik vazifelerinin emanet olduğunu ve vazifenin gereğini yapmak için her gün yeni bir adım atmak gerektiğini, yöneticilik görevinin rutini devam ettirmek olmadığını belirten Bakan Yardımcısı Yılmaz, lider yöneticiliğin ise hem öğrencilere hem öğretmenlere ufuk gösteren, onları ileriye taşıyan bir yaklaşım olduğunu söyledi. Bakan Yardımcısı Yılmaz, dinleyicilere teşekkür ederek bitirdiği konuşmasının ardından okul müdürlerimizin talep ve önerilerini dinledi. (Haber Merkezi)