MİNİKLER YERLİ MALI HAFTASINI KUTLADI

  • Eklenme Tarihi :19.12.2022 | 14:31
  • Muhabir :

Hatay Büyükşehir Belediyesi Gastronomi Evi’nde Yerli Malı Haftası düzenlenen etkinlikle kutlandı. Katlamalara minik öğrenciler ve velileri katıldı.

MİNİKLER YERLİ MALI HAFTASINI KUTLADI

Gastronomi Evi’nde düzenlenen etkinlikte, annelerinin hazırladığı pasta, börek, meyve suyu gibi gıda maddelerini sergileyen minikler, ellerindeki pankartlarla da yerli mallarına dikkat çekti. Yerli malı tüketilmesi konusunda farkındalık yaratmaya çalışan minik öğrenciler, kurulan yerli malı pazarında sattıkları ürünlerin gelirini Şehit Hakan Üçyıldız İlkokulunda oluşturulacak olan Okuma Köşesi’ne bağışladı. Gastronomi Evinde kurulan yerli malı pazarında, hem yerli malı tüketilmesi için farkındalık oluşturan minikler, hemde stantlardaki ürünleri satarak okuma köşesi için para toplamış oldu.

YERLİ MALI YURDUN MALI

Yerli malının yurdun malı olduğunu belirten veliler, “Çocuklarımızın bu yaşlarda yerli malı tüketilmesi konusunu öğrenmeleri ve hayatları boyunca buna önem vermeleri ülkemiz adına çok önemli bir konu. Bu yüzden Hatay Büyükşehir Belediyesi’nin Gastronomi Evi’nde Yerli Malı pazarı kurmaları ve çocuklarımızın burada, satış yapmalarını çok önemsiyoruz. Bu yaşta bu farkındalığı kazanmaları ve topladıkları paraları okuma köşesi için bağışlamaları onlara aynı zamanda yardımlaşmayı da öğretmiş oluyoruz.” diyerek etkinliği düzenleyen Hatay Büyükşehir Belediyesi’ne teşekkür ettiler. (Yaser ÇAPAROĞLU)