MİNİKLER YETENEKLERİNİ KEŞFETTİ

  • Eklenme Tarihi :23.01.2023 | 13:23
  • Muhabir :

Antakya Palladıum Alışveriş Merkezinde minik öğrenciler için el sanatları atölyeleri kuruldu.

MİNİKLER YETENEKLERİNİ KEŞFETTİ

Sömestr Çocuk Atölyeleri adı altında kurulan, geleneksel el sanatları atölyelerinde minik görenciler, yerel el sanatçılarının gözetiminde, sulu boya ve pastel boyalarla resim yaptı. Ebru sanatının inceliklerini öğrenip, çömlek atölyesinde topraktan vazolar, çömlekler yaparak yeteneklerini keşfederek dolu dolu bir hafta sonu geçirdiler.

 

ÇOCUKLAR BİLİME VE SANATA YÖNLENDİRİLDİ

Palladiım AVM’de 29 ocak’a kadar açık kalacak olan Sömestr Çocuk Atölyeleri, minik öğrencileri ağırlamaya devam edecek. Etkinliğin amacının çocukları Sömestr tatilinde, cep telefonundan, tabletlerden ve bilgisayarlardan uzak tutup sanatsal etkinliklerle yeteneklerini geliştirmek ve il sanatlarına yönlendirmek olduğunu belirten yetkililer, düzenledikleri etkinlikte yerel el sanatçılarımızın yanı sıra, çağımızın gerektirdiği atölyelerde sanata ve bilime yönlendirmek istediklerini söylediler.

ATÖLYELER BÜYÜK İLGİ GÖRDÜ

Alışveriş merkezinde 29 ocak’a kadar açık kalacak olan atölyeler, geçtiğimiz hafta sonu büyük ilgi gördü. Sömestr tatilinin ilk gününde, atölyeleri dolduran minik öğrenciler, yerel sanatçılar ile birlikte Ebru Sanatı atölyesinde, Ebru sanatını, Çöjmlek Atöylesinde, killi topraktan kap kacak yapmayı, öğrenirken, Arkeolojik Kazı alanında kazı yaparak saklanan objeleri buldu. Robotik Kodlama Atölyesinde robot yapmayı, Kum boyama ve Ağaç Atölyesinde, ahşaptan yapılan yapboz oyuncakları boyayan minik öğrenciler, Sepet Örme Atölyesinde sepet örerek eğlenceli dakikalar yaşadılar.

VELİLER TEŞEKKÜR ETTİ

Düzenlenen etkinliğe çocuklarının çok büyük ilgi gösterdiğini belirten veliler ise, etkinliği düzenleyen AVM yönetimine teşekkür etti. Düzenlenen etkinlik sayesinde çocuklarının  dolu dolu bir hafta sonu geçirdiğini belirten veliler, “Emeği geçen herkese teşekkür ediyoruz. Çocuklarımız burada istedikleri atölyede çalışarak, el sanatçılarının gözetiminde güzel şeyler yaptılar. Hem bizim için hemde çocuklarımız için değişik bir ortam oldu. Emeği geçenlere teşekkür ederiz.” dediler. (Yaser ÇAPAROĞLU)