NARKO Tır 2 Bin 240 Öğrenciyi Bilgilendirdi

  • Eklenme Tarihi :02.03.2024 | 10:45
  • Muhabir :Haber Merkezi

NARKO Tır 2 Bin 240 Öğrenciyi Bilgilendirdi

İstanbul Narkotik Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü tarafından bağımlılıkla mücadele konusunda bilgi, bilinç ve farkındalık düzeyini artırmak için Sancaktepe Kaymakamlığı önüne kurulan Narkotik Eğitim Tırı bir hafta boyunca 2 bin 240 öğrenciyi bilgilendirdi.

Narko Eğitim Tırı’nın içerisinde, özel olarak oluşturulan 40 metrekarelik modern eğitim salonundaki 12 dokunmatik ekranda uyuşturucu maddenin insan vücudundaki etkileri ayrıntılı görsellerle anlatıldı ve görevli narkotik uzmanı polisler tarafından uyuşturucuyla mücadele ve korunma yolları gibi konularda tırı ziyaret eden vatandaşlara ve gençlere bilgiler verildi.
Sancaktepe Kaymakamı Ahmet Karakaya, İstanbul Narkotik Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü tarafından kurulan Narko Eğitim Tırı’nı ziyaret etti. Bağımlılıkla mücadelede eğitimin önemini vurgulayan Kaymakam Ahmet Karakaya, “Dünyadaki bütün gençleri tehdit eden, onları bağımlı hale getiren uyuşturucu ve benzeri ürünler birçok gencimizin zaman zaman hayatında geriye dönüşü olmayan değişikliklere sebep oluyor. Gençlere yarınlarımızı emanet edeceğiz. Gençlerimizin bu tür alışkanlıklardan uzak kalmaları bizler için oldukça önemli. İlçemiz genç nüfusun yoğun olduğu yerlerden bir yer. Bu nedenle özellikle lise öğrencilerinin bu konuda bilinçlenmesi oldukça önem arz etmektedir.” dedi.