NOEL BABA ÇOCUKLARI HEDİYELERLE SEVİNDİRDİ

  • Eklenme Tarihi :26.12.2022 | 14:13
  • Muhabir :

Hatay’ın İskenderun İlçesinde de Hıristiyan vatandaşlar Noel Bayramını Ortodoks Kilisesinde düzenlenen etkinlikle kutlamaya başladı. Kilisedeki kutlamalarda Noel baba çocukları hediyelerle sevindirdi.

NOEL BABA ÇOCUKLARI HEDİYELERLE SEVİNDİRDİ

İskenderun Şehit Pamir Caddesi üzerinde bulunan Rum Ortodoks Kilisesinde gerçekleştirilen Noel etkinliğinde Kilise Pederi Dimitri Yıldırım’ın yönetiminde dualar edildi, İncil’den bölümler okundu.

Sonrasında Kilise içerisine hediyeleri ile gelen sembolik Noel babayı çocuklar dört gözle bekledi. Noel babanın getirdiği hediyeler sırasıyla kız ve erkek çocuklara teslim edildi.

Aileler, Noel baba ile çocuklarının bu anlarını fotoğraflayarak ölümsüzleştirmeyi de ihmal etmedi. Hediyelerini alan çocuklar merakla bu yıl Noel baba kendisine ne getirmiş diyerek büyük bir heyecanla paketlerini açtılar.

İskenderun Ortodoks Vakfı Başkanı Can Teymur Kilisede düzenlenen Noel kutlamalarının kentte yaşayan Hristiyan vatandaşlar tarafından her yıl büyük bir coşkuyla gerçekleştirildiğini belirterek “Cemaatimiz kilisede bir araya gelerek Noel ayini öncesi çocukları sevindiren kutlamalara katıldı. Yeni yılın ülkemize ve dünyamıza Huzur ve barış içerisinde Sevgi içerisinde beraberlik içerisinde kutlarız”  dedi. (Haber Merkezi)