ÖĞRENCİLER GÜNDE 8 BİN EKMEK ÜRETİYOR

  • Eklenme Tarihi :22.12.2022 | 10:05
  • Muhabir :

Hatay’da Defne Şehit Serkan Talan Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi öğrencileri günde 8 bin rol ekmek üretiyor.

ÖĞRENCİLER GÜNDE 8 BİN EKMEK ÜRETİYOR

 Üretilen ekmeklerle Antakya, Defne ve Samandağ ilçelerinde öğrenim gören taşımalı öğrencilerin ekmek ihtiyacı karşılanıyor.

Milli Eğitim Bakanlığımızın işgücü piyasasının ihtiyaç duyduğu nitelikli insan gücünü yetiştiren bir mesleki eğitim sistemi hedefi ile mesleki eğitimi destekleyen politikaları sonucunda meslek liselerinde üretim faaliyetleri son dönemde hız kazandı.

Hatay’da da bu kapsamda üretim yapan okullardan biri de Defne Şehit Serkan Talan Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi. Okulun Yiyecek İçecek Hizmetleri Alanı öğrencileri günde 8 bin adet roll ekmek (küçük somun ekmek) üretiyor.

Usta öğreticiler ve öğretmenlerinin gözetiminde öğrenciler tarafından günlük olarak üretilen ekmekler, Antakya, Defne ve Samandağ ilçelerinde öğrenim gören taşımalı öğrencilerin ekmek ihtiyacını karşılıyor.

İl Milli Eğitim Müdürü Seyit Ali Büyük, okulun ihtiyaç halinde günde 20 bin ekmek üretebilecek kapasiteye ulaşabileceğini belirterek, Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer'in destekleriyle eğitim, üretim ve istihdam çerçevesinde öğrencilerin gerçek üretim ortamlarında yaparak ve üreterek öğrenmelerini sağlayan bir mesleki eğitim sistemine sahibiz. okulumuzun ihtiyaç halinde günde 20 bin ekmek üretebilecek kapasiteye  ulaşabildiğini söyledi. (Haber Merkezi)