ÖĞRENCİLERİ BİLİMLE BULUŞTUYOR!

  • Eklenme Tarihi :24.10.2022 | 11:43
  • Muhabir :

Antakya Belediye Başkanı İzzettin Yılmaz’ın gençlerin eğitim ve gelişimlerine verdiği önem doğrultusunda projelendirilen Antakya Bilim Merkezi, öğrencileri yeni açılan atölyeleriyle bilimle buluşturmaya devam ediyor.

ÖĞRENCİLERİ BİLİMLE BULUŞTUYOR!

Bilim ve teknolojinin önemini ve değerini toplumun gözünde artırmayı hedefleyen; deneysel ve uygulamalı etkinlikler içeren, ziyaretçilerini denemeye, keşfetmeye teşvik eden, “Antakya Bilim Merkezi" son olarak Antakya Belediyesinin destekleriyle gerçekleştirilen TÜBİTAK- 4004 Müzeler Varlığım Kültürüm Mirasım –2 Projesi kapsamında Hatay BİLSEM öğrencilerini, Antakya Bilim Merkezi Arkeoloji Atölyesinde misafir etti.

 

Öğrencilerin dokunabilecekleri, deneyebilecekleri dinamik ortamlar sunmak amacıyla hayata geçirilen Arkeoloji Atölyesi; öğrencilerin geçmişten günümüze gelişimin nasıl olduğunu anlamalarını sağlayarak kronolojik düşünme becerisi kazanmalarına destek oluyor.

Antakya Bilim Merkezi’nden konuyla ilgili yapılan açıklamada şunlar yer aldı: “4. ve 8. sınıflar arasındaki öğrencilerin katılabileceği yeni dönem bilim merkezi kurslarında hafta sonuna özel arkeoloji derslerinin eklendiği bunun yanında robotik kodlama, astronomi ve uzay bilimleri, zeka oyunları derslerinin de olduğu atölyelerin hafta sonu cumartesi ve pazar günleri dörder saat olacak şekilde planlandığı bildirildi.

Bilim Merkezini ziyaret etmek ve ayrıntılı bilgi almak isteyenlerin Fevzi Çakmak Mahallesi, Uğur Mumcu Caddesi, (Askeri Kışla Civarı) Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü’nü ziyaret edebilecekleri veya 0326 213 03 04 numaralı telefondan bilgi alabilecekleri bildirildi.