ÖĞRETMENLERİMİZE MİNNETTARIZ

  • Eklenme Tarihi :24.11.2022 | 13:53
  • Muhabir :

Öğretmenlerin 24 Kasım Öğretmenler Gününü kutlayan Hatay Valisi Rahmi Doğan, “Öğretmenlerimize minnettarız. Hepimiz onların gösterdiği yoldan geçerek bugünlere geldik.

ÖĞRETMENLERİMİZE MİNNETTARIZ

Bugün Türkiye Cumhuriyeti güçlü bir devlet size bunun arkasında başarılı bir irfan ordusu var.” dedi.

 

Hatay’da 24 Kasım Öğretmenler Günü törenlerle kutlandı. Kutlamalar Antakya Atatürk Anıtında düzenlenen çelenk sunma töreni ile başladı,  Hatay Valiliği Meclis Kültür ve Sanat Merkezi’nde düzenlenen törenle devam etti.

Saygı duruşunun ardından okunan istiklal marşıyla devam eden törende konuşan Hatay Valisi Rahmi Doğan, tüm öğretmenlerin 24 Kasım Öğretmenler Gününü kutladı.

HEPİMİZ AYNI YOLDAN GEÇTİK

Başta Başöğretmen Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere, şehit olan ebediyete intikal eden tüm öğretmenlere de Allah’tan Rahmet dileyen Vali Doğan, “Hepimiz aynı yoldan geçtik. Hepimiz öğretmenlerimizin gösterdiği yolda, yol aldık ve bugünlere geldik. Bugün sizlerin yetiştirmiş olduğu öğrenciler, farklı sektörlerde, farklı alanlarda ülkeye, millete, devlete hizmet ediyorlar. Bugün Türkiye Cumhuriyeti Devleti bilimde, sanatta, sanayide, tarımda ve her alanda gelişmiş ülkelerle yarışabiliyorsa, burada sizlerin yetiştirdiği öğrencilerin emekleri var.” dedi.

BÜYÜK BİR GAYRET GÖSTERİYORUZ

“Bugün Türkiye 480 bin kilometrekarelik bir coğrafyada, bölgesinde güçlü bir ekonomiyse, bunun arkasında irfan ordusu var” diyen Vali Doğan, “Yani sizler varsınız. Bana bir harf öğretenin 40 yıl kölesi olurum diyen bir medeniyetten geliyoruz. Mustafa Kemal Atatürk yeni nesli sizlere emanet etti. Buradan baktığımızda öğretmenlerimize olan şükranlarımız elbette çok fazla. Onların şartlarını iyileştirmek, onların ortamlarını iyileştirmek, onların daha iyi ortamlarda çalışabilmesi için büyük bir gayret gösteriyoruz.”

TÜM EKSİKLERİMİZİ GİDERECEĞİZ

“Suriye’de yaşanan krizle birlikte, ciddi bir derslik ve ciddi bir öğretmen sıkıntısı ve donanım sorunu yaşadık. Ancak bugün geldiğimiz noktaya baktığımızda, bu sorunların tamamını asmış durumdayız. Geçen hafta Milli Eğitim Bakanımız buradaydı. Eksiklerimizi gediklerimizi anlattık. Neler yaptığımız ve neler yapacağımızı da arz ettik. Sonrasında sayın bakanımız bize ciddi bir bütçe ve ciddi müjdeler verdi. İnşallah 2023 yılı içerisinde 42 tane yeni okul yaparak Hatay’ın tüm eksiklerini gidereceğiz.” dedi.

ÖĞRETMENLERİMİZE ŞÜKRANLARIMI SUNUYORUM

Bugün çocukların daha iyi bir eğitim alabilmesi için, küresel dünyada yaşıtlarıyla akranlarıyla iyi mücadele edebilmesi için tüm imkanları seferber ettiklerini belirten Vali Doğan, “Elbette sınıflar ve donanımlar çok önemli. Ama asıl önemli olan öğretmendir. Nerde ne zaman bu memleketin bir ihtiyacı olsa her zaman öğretmenlerimiz sorumluluk almaktan, yük almaktan hiçbir zaman çekinmediler. Ülkenin en ücra köşelerinde, yolu olmayan, güvenlik sorunu olan bölgelerde görev alarak çocuklarımızı yetiştirmek için gayret gösterdiler. Türkiye Cumhuriyeti Devleti adına Hatay valisi olarak sizlere tekrar şükranlarımı sunuyorum.” diye konuştu.

BİZ BİR BÜTÜNÜZ

İl Milli Eğitim Müdürü Seyit Ali Büyük’te, Hatay genelinde 23 bin öğretmen ve yaklaşık 420 bin öğrenciyle yoğun bir şekilde eğitim öğretimin sürdüğünü söyledi.

Başöğretmen Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün açtığı yolda birlik ve beraberlik içinde yoğun bir şekilde çalıştıklarını belirten Büyük, “Eğitimde başarı noktasında bir bütünlük içerisinde çalışıyoruz. Eğitim camiası olarak, hep birlikte ilimizi ülkemizi daha güçlü yarınlara birlikte taşıyacağız. 24 Kasımlar hiç bitmeyecek. Çünkü öğretmenler sabah evden çıkar işe değil, öğretmen olarak okula gideriz. Çocuklarımızla buluşmaya gideriz ve geleceğimizi şekillendirmeye gideriz. Tüm çalışan öğretmen arkadaşlarımıza teşekkür ediyorum.” diye konuştu.

ÖĞRETMENLERE HİZMET ŞEREF BELGESİ

Törende Mesleğe yeni başlayan öğretmenler adına Hilmi Bağeken, Emekli öğretmenler adına da emekli öğretmen Hasan Doğru birer konuşma yaptı. Törende mesleğe yeni başlayan öğretmenler yemin etti. Günün anlam ve önemine dair şiirler okundu. Törende emekli öğretmenlere hizmet şeref belgeleri verildi.