Okulumda 'KAN'panya Var projesi

  • Eklenme Tarihi :15.12.2022 | 13:50
  • Muhabir :

Hatay Valiliği himayelerinde, İl Milli Eğitim Müdürlüğü ve Türk Kızılayı iş birliğiyle yürütülen "Okulumda KAN'panya Var projesi devam ediyor.

Okulumda 'KAN'panya Var projesi

 Proje kapsamında Defne Cemil Şükrü Çolakoğlu İlkokulunda gerçekleştirilen etkinliğe İl Milli Eğitim Müdürü Seyit Ali Büyük, Defne Milli Eğitim Müdürü Kemal Gülistan, İl Emniyet Müdür Yardımcısı Ümit Edremitli, eğitim yöneticileri, öğretmenler, gönüllü veliler ve vatandaşlar katıldı.

Yoğun ilgi gören etkinliklerde proje ekibi, öğrenciler, kan bağışçısı gönüllü öğretmen ve velilerle bir araya gelerek sohbet eden İl Müdürü Büyük, ekip çalışmasının önemini ve birlik beraberliğe katkısını vurgulayarak "Yanınızdayız, birlikte başarmak için varız." dedi. Projeye emek veren, gönül veren herkese teşekkür etti.

Etkinlik kapsamında okulda yapılan kan bağışı ve Kızılay konulu yarışmalarda dereceye giren öğrencilere ödülleri verildi. Ülke kan ihtiyacının tamamen karşılanabilmesi ve bu durumun sürdürülebilirliğinin sağlanabilmesi amacıyla hayata geçirilen "Okulumda 'Kan'Panya Var" projesi ile kan bağışlama yaşına henüz erişmemiş okul öncesi, ilk ve orta öğretim öğrencilerinde geleceğin kan bağışçıları olabilme konusunda farkındalık oluşması ve kan bağışı konusunda edindikleri farkındalığı velilerine aktararak onları kan bağışına yönlendirmelerini sağlamak hedefleniyor. (Haber Merkezi)