OYUN TUTKUNLARI GAMİNG İSTANBUL’DA BULUŞTU

  • Eklenme Tarihi :25.09.2023 | 15:56
  • Muhabir :

HABER MERKEZİ

OYUN TUTKUNLARI GAMİNG İSTANBUL’DA BULUŞTU

Dünyanın enbüyük 8 oyun ve espor etkinliğinden birisi olan Gaming İstanbul, 22-24 Eylül2023 düzenlendi ve oyunseverler tarafından yoğun ilgi gördü.

 

İstanbulBüyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu’nun da ziyaret edip oyun oynadığı ve gençlerle bir arayageldiği etkinlikte Tuğkan Gönültaş (@Elraenn), Can Sungur (@csnaber), TunaAksen (@pintipanda) gibi ünlü internet yayıncıları da katılarakhayranlarıyla buluştu.

Birçok renkligörüntüye sahne olan Gaming İstanbul, oyun turnuvaları, cosplay yarışmaları,e-spor etkinlikleri, oyun firmalarının stantları, yeni oyun lansmanları ve dahabirçok etkinliğe ev sahipliği yaptı. Üç gün süreyle her gün gelen ilk 5000ziyaretçiye verilen PC Game Pass için oyunseverler sabahın erken saatlerindeyoğun kuyruklar oluşturdular.

İstanbul Büyükşehir Belediyesive iştirakleri Medya A.Ş ile OGEM’in ana sponsorluğunda bu yılyedincisi düzenlenen Gamingİstanbul, 22-24 Eylül’de Türkiye'nin dört bir yanından gelen oyunseveriYenikapı’daki Prof. Dr. Kadir Topbaş Gösteri ve Sanat Merkezi’nde bir arayagetirdi.

Gaming İstanbul’un ikincigün konuğu İstanbul Büyükşehir Belediyesi Ekrem İmamoğlu yerli oyungeliştirici stüdyolar, serbest oyun geliştiricileri ve oyunseverlerle bir arayageldi. Yeni çıkan oyunları da görme ve oynama imkanı bulan Ekrem İmamoğlu, “gençlerlebirlikte vakit geçirmek çok eğlenceliydi” dedi.

Gaming İstanbul’da PC’denkonsola, mobil oyunlardan e-spor turnuvalarına kadar pek çok platformdaki oyunuziyaretçilerle buluştu. Etkinliğe katılan ziyaretçiler ayrıca ödüllü e-sporkarşılaşmalarına ve turnuvalara katılırken, ünlü internet yayıncılarıyla da biraraya gelerek keyifli vakit geçirdi. Yerli cosplay yetenekleri ise etkinliğinilk gününde oldukça renkli görüntüler sundular ve cosplay yarışmasındahünerlerini sergilediler.

“Oyun dünyasının tümpaydaşlarını bir araya getirdik”

Etkinliği değerlendiren Gamingİstanbul Kurucu Ortağı Meriç Eryürek: “Türkiye'nin oyun endüstrisinin veoyuncuların varlığının tanıtımı açısından Gaming İstanbul çok önemli bir konumagelmiş durumda. Bu yıl da geçmiş yıllarda olduğu gibi oyunculardan internetyayıncılarına serbest oyun geliştiricilerden yatırımcılara ve oyun tutkunlarınakadar oyun dünyasının tüm paydaşlarını bir araya getirdik. Oyun endüstrisiaçısından Türkiye, 36 milyon aktif oyuncu sayısıyla çok önemli bir konumdaağırlıklı olarak bu yıl Avrupa, Asya ve Amerika ülkelerinden yatırımcı, oyunyayıncısı, stüdyo yöneticileri ve pazarlama / satış uzmanları katılım gösterdi.Execution Labs’ın Kurucu Ortağı Jason Della Rocca ve Remote ControlProductions’ın CEO’su Hendrik Lesser gibi oyun endüstrisinin küresel çaptakibirçok önemli ismi konuşmacı olarak katıldı ve deneyimlerini paylaştı”dedi.