ÖZEL ÖĞRENCİLERDEN, ÇOK ÖZEL ETKİNLİK

  • Eklenme Tarihi :29.12.2022 | 09:27
  • Muhabir :

Zihinsel engelli öğrencilerin eğitim öğretim gördüğü Antakya Özel Eğitim ve Uygulama okulunun özel öğrencileri özel bir etkinliğe katıldılar

ÖZEL ÖĞRENCİLERDEN, ÇOK ÖZEL ETKİNLİK

 Kendi elleriyle hasat ettikleri domatesleri semt pazarında satarak okullarında kurulacak olan kedi evleri için gelir elde eden özel öğrenciler, kedi evlerinin önündeki en büyük engeli kaldırdılar.

 Antakya Özel Eğitim ve Uygulama Okulunun özel öğrencileri, Antakya Belediyesi’nin düzenlediği etkinlikte özel bir gün geçirdiler. Etkinlikte belediyenin bilim merkezinde bulunan sürdürülebilir ekolojik seralarında yetişen domatesleri hasat eden öğrenciler, hasat ettikleri domatesleri engelsiz Pazar tezgahında satarak okullarında kurulacak kedi evleri için gelir elde ettiler.

Antakya Özel Eğitim ve Uygulama Okulu’nun özel öğrencileri, Antakya Belediyesi’nin Sürdürülebilir Ekolojik Sera’sında domates hasadına katıldılar. Kendi elleriyle topladıkları domatesleri, sandıklara özenle yerleştiren özel öğrenciler, domates sandıklarını semt pazarına taşıdılar.

PAZARDA RENKLİ GÖRÜNTÜLER OLUŞTU 

Hasat ettikleri domatesleri Antakya Belediyesi tarafından Bağrıyanık Mahallesi semt pazarında kurulan Engelsiz Pazar tezgahına taşıyan özel öğrenciler semt pazarına ayrı bir renk kattılar. Tezgahın başına geçerek, bir pazarcı edasıyla satış yapan özel öğrencilerin bu çabalarına kayıtsız kalmayan vatandaşlar, evlerinin domates ihtiyacını engelsiz Pazar tezgahından karşıladılar.

GELİR KEDİ EVLERİNDE KULLANILACAK

Antakya Özel Eğitim ve Uygulama Okulu Müdürü Cuma Tuna, etkinlikten elde edilen gelirin okullarında kurulacak olan kedi evlerinde kullanılacağını söyledi.

Antakya Belediye Başkanı İzzettin Yılmaz, Kültür ve Sosyal İşler Müdürü Alper Yıldırım’a teşekkür eden Tuna, “Okulumuzun özel öğrencileri ile birlikte bugün güzel bir etkinliğe imza attık. Seralardan kendi elleriyle topladıkları domatesleri semt pazarında satarak kedi evlerimiz için gelir elde ettiler. Buradan elde edeceğimiz gelirle kedi evlerinin kurulacağı için çok mutlu oldular.” dedi.

ENGELLERİ KALDIRIYORUZ

Öğrencilerine hiçbir zaman engelli olarak bakmadıklarını belirten Tuna, “Onlar bizim özel öğrencilerimiz. Okulumuzda kurulacak olan kedi evleri için en az bizim kadar çalışıyorlar. Bugünde bunun en büyük örneğini gösterdiler. Elde ettiğimiz gelir sayesinde kedi evlerimizi yapabileceğiz. Öğrencilerimize ve bizlere destekv eren vatandaşlarımıza teşekkür ediyorum.” diye konuştu.

(Yaser ÇAPAROĞLU)