PTT KUTLAMA YAPIYOR!

  • Eklenme Tarihi :24.10.2022 | 16:04
  • Muhabir :

PTT Kuruluşunun 182 yıldönümü, Hatay PTT Başmüdürlüğünde düzenlenen programla kutlandı. Programa Hatay Vali Yardımcısı Yusuf İzci, Hatay PTT Başmüdürü Haluk Nazik ve sıralı müdürler katıldı.

PTT KUTLAMA YAPIYOR!

Programda PTT’nin 182’nci müşterisi Muhsin Zafer Altunluk adlı vatandaşa, Hatay Vali Yardımcısı Yusuf İzci tarafından, PTT’nin 182. Yılı kapsamında bastırılan Filateli Pul ve çeşitli hediyeler verildi. Hatay PTT Başmüdürü Haluk Nazik, kökleri sağlam, dalları birçok alana uzanan asırlık bir çınar misali, sorumluluklarının bilinciyle millete hizmet ederek çalışmalarını sürdürdüklerini söyledi.

 

GELECEĞE EMİN ADIMLARLA İLERLİYORUZ

Kurulduğu ilk günden itibaren Türk milletinin birçok temel ihtiyacını karşılayan PTT’nin sunduğu hizmet ağını her geçen gün büyütmeyi hedeflediğini belirten Nazik, “Türkiye’nin dört bir yanında yer alan iş yerleri ve 42 bini aşkın personeli ile müşterilerimizin üst düzey memnuniyet duymasını sağlıyoruz. Günümüzde postadan kargoya, e-ticaretten filateliye, bankacılıktan lojistiğe birçok alanda faaliyetlerini sürdüren PTT sahip olduğu iki asra yaklaşan tecrübesi ile geleceğe emin adımlarla ilerliyor.” Dedi.

PTT YENİLENMEYE DEVAM EDİYOR

PTT AŞ’nin, geçmişten gelen hizmet alanlarına yenilerini eklediğini aynı zamanda sürdürdüğü faaliyetlerini de günümüz ihtiyaçları ve teknolojisi ile yenilemeye devam ettiğini belirten Nazik, “PTT AŞ Hem ulusal hem de uluslararası sorunlara çözüm bulma noktasında aktif olarak rol almaya devam ediyor. PTT AŞ, hizmetlerini dünya çapında önemi her geçen gün daha çok anlaşılan iklim bilinci ve çevre duyarlılığına uygun bir şekilde, geçmişten aldığı 2 asra yaklaşan tecrübesini günümüz teknolojileri ile birleştirerek güncelliyor.”

SORUMLULUKLARIMIZIN BİLİNCİ İLE HAREKET EDİYORUZ

“Kökleri sağlam, dalları birçok alana uzanan asırlık bir çınar misali, sorumluluklarımızın bilinciyle çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Müşterilerin ihtiyaç duyduğu birçok alanda yürüttüğümüz çalışmalar ile Türkiye’nin dört bir yanına hizmetlerimizi ulaştırıyoruz. Yurt içi çalışmalarımızın yanı sıra yurt dışı kargo gönderimi olan TURPEX ile de dünyanın pek çok ülkesine vatandaşlarımızın kargolarını teslim ediyoruz”

ELEKTRİKLİ ARAÇ SAYIMIZ ARTIYOR

 “Hızla değişen ve dönüşen günümüz dünyasında; Kayıtlı Elektronik Posta (KEP), Kargomat 7/24, elektronik tebligat gibi hayatı kolaylaştıran uygulamalarımızı sürekli geliştiriyor ve her geçen gün artırıyoruz. Öte yandan ülkemiz ve dünyamızın önemli sorunlarından biri haline gelen çevre ve ekosistemin korunması için elektrikli araç sayımızı her geçen gün artırıyoruz. Bu doğrultuda 2030 yılına kadar filomuzun yüzde 80’ini elektrikli araçlardan oluşturmayı hedefliyoruz. Kurucu üyelerinden biri olduğumuz Dünya Posta Birliğinde ülkemizi temsil ederek iletişim ve haberleşme alanında yaşanan uluslararası sorunların tespiti ve çözümünde aktif rol alıyoruz” dedi.

GÜCÜMÜZÜ TECRÜBEMİZDEN ALIYORUZ

PTT Başmüdürü Haluk Nazik, PTT AŞ çalışanlarına teşekkür ederek, “Globalleşen dünyamızın gerekliliklerini yerinde tespit edip uygulamaya koyduğumuz çalışmalarımızda; motivasyonumuzu müşterilerimizin memnuniyetinden, gücümüzü de iki asra yaklaşan tecrübemizden alıyoruz. Şirketimizin hedeflerini her geçen gün büyütmesinde, hizmet ağını yurdun dört bir köşesine taşımasında ve faaliyetlerini sürdürdüğü sektörlerde standartların üzerinde olmasında emeği geçen tüm çalışma arkadaşlarıma teşekkür ediyor, Şirketimizin kuruluş yıl dönümünü en kalbî duygularımla kutluyorum" diye konuştu.