REKTÖR EREN MAZBATASINI ALDI

  • Eklenme Tarihi :22.12.2022 | 09:58
  • Muhabir :

Prof. Dr. Veysel Eren Yükseköğretim Kurulu Başkanlığı’nda düzenlenen törenle mazbatasını aldı.

REKTÖR EREN MAZBATASINI ALDI

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın tensipleriyle Hatay Mustafa Kemal Üniversitesi (MKÜ) Rektörlüğü görevine atanan Prof. Dr. Veysel Eren’e Rektörlük mazbatası, YÖK Başkanı Prof. Dr. Erol Özvar tarafından verildi.

Rektörlük mazbatasını YÖK Başkanı Erol Özvar’dan alan Rektör Eren, “Üniversite olarak devlet ve özel sektörün her kademesiyle yapıcı işbirlikleri geliştirerek ilimizin gelişmesine katkı sağlamak ve ülkemizin “Türkiye Yüzyılı” idealinin bir paydaşı olmak önceliklerimizin başında gelmektedir. Bu amaçların gerçekleşmesi için yönetim olarak gücümüzü, birikimimizi, enerjimizi, gayretimizi başta üniversitemiz olmak üzere ülkemizin ve bölgemizin ideallerini gerçekleştirmek için kullanacağız. Bu düşüncelerle şahsımı bu göreve layık gören Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’a, YÖK Başkanımız Sayın Prof. Dr. Erol Özvar’a, YÖK üyelerimize ve bizlere inanarak desteğini esirgemeyen herkese teşekkürlerimi sunuyor, şükranlarımı arz ediyorum.” ifadelerini kullandı.

YÖK Başkanı Prof. Dr. Erol Özvar da Rektör Prof. Dr. Veysel Eren’i tebrik ederek, yeni döneminde başarılar diledi. (Haber Merkezi)