ŞAMPİYON MELEKLER ADI İSKENDERUN’DA YAŞAYACAK!

  • Eklenme Tarihi :22.03.2024 | 14:47
  • Muhabir :Haber Merkezi

ŞAMPİYON MELEKLER ADI İSKENDERUN’DA YAŞAYACAK!

İskenderun Kıbrıs Şampiyon Melekler Konteyner Kenti’nde aynı ismi taşıyan ilk ve ortaokulu, Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti Cumhurbaşkanı Ersin Tatar’ın katıldığı bir törenle açılışı gerçekleştirildi.

 

Yüzyılın felaketine neden olan 6 Şubat 2023 depremlerinde, voleybol turnuvası için gittikleri Adıyaman’da yıkılan otelde yaşamını yitiren ve ülkelerinde “Şampiyon Melekler” olarak anılan Gazimağusa Türk Maarif Koleji’nin kadın ve erkek voleybol takımı öğrencileri ile öğretmenlerinin adı 8 derslikli Kıbrıs Şampiyon Melekler İlk ve Ortaokulu’nda yaşatılacak. 

KATILIM YOĞUN OLDU

Okulun açılışına KKTC Cumhurbaşkanı Ersin Tatar, Hatay Valisi Mustafa Masatlı, 39. Mekanize Piyade Tugay Komutanı Tuğgeneral Hakan Tutucu, İskenderun Kaymakamı Murat Sefa Demiryürek, koordinatör kaymakamlar, İskenderun Belediye Başkanı Fatih Tosyalı, İl Milli Eğitim Müdürü Harun Tüysüz, İlçe Milli Müdürü Ali Haytaz ile davetliler katıldı.

BU ASIRLARIN FELAKETİDİR

KKTC’nin, büyük Türk milletinin ayrılmaz bir parçası olduğunu belirten Cumhurbaşkanı Tatar, “6 Şubat’ta da beraberdik, depremi birlikte yaşadık. Acılarımız o kadar büyük ki bu acıları unutmamız mümkün değil. Bu acı her zaman yüreğimizde olacaktır çünkü yüreğimiz dağlanmıştır, parçalanmıştır. Böylesine büyük bir acıyı yaşamak elbette çok sancılıydı. Umut ediyoruz ki gelecekte çocuklarımız böyle acıyı yaşamasın. Çünkü bu öyle asrın felaketi değil, bu asırların felaketidir” diye konuştu.