SEÇİMDEN SEÇİME HATIRLANAN ESNAF OLMAK İSTEMİYORUZ!

  • Eklenme Tarihi :29.03.2024 | 15:57
  • Muhabir :Haber Merkezi

Semerciler Çarşısı Esnafından Seçilmiş ve Atanmışlara Sitem

SEÇİMDEN SEÇİME HATIRLANAN ESNAF OLMAK İSTEMİYORUZ!

6 Şubat’ta Hatay’da meydana gelen ve Asrın Felaketi olarak nitelendirilen depremin üzerinden 14 ay geçmesine rağmen zor şartlar içerisinde faaliyetlerine kaldığı yerden yeniden başlayan Semerciler Çarşısı Esnafları, 31 Mart’ta yapılacak olan yerel seçimler öncesinde seçilmiş ve atanmışlara sitem ettiler.

 

Hatay’ın Antakya İlçesi’nde Semerciler Çarşısı Esnafları, yaklaşan yerel seçimler öncesinde bir yandan belediye başkan adaylarını işyerlerinde ağırlarken, diğer yandan da seçilmiş ve atanmışların ilgisizliklerinden dolayı sitemlerini dile getirdiler. CHP Antakya Belediye Başkan Adayı Dr. Hüseyin Aksoy’un esnaf ziyaretleri kapsamında bazı esnaflar adeta çarşının ilgisizliğinden dolayı dert yandılar.

Semerciler Çarşısı’nın durumundan şikayet eden bazı esnaflar, “Çarşıya yılda 4 veya 5 kez gelecek ise Allah belediye başkanlığını Dr. Hüseyin Aksoy’a nasip etsin. Çarşının durumu içler acısı. İnanın kendimizi Filipinlerde hissetmeye başladık. Çarşımızın üstü brandadan geçilmiyor. Allah Hüseyin Başkanımızı esnafımıza yar etsin inşallah. Yağmur yağıyor, taşkın oluyor, ortada esnafın halini soran yok! İnsan bir gelir çarşıda esnafı öldünüz mü, kaldınız mı diye sorar! Yetkililer eğer bu çarşıyı onaramıyorsa, bari en azından esnaflara branda yollarlarsa gönül almış olurlar. Bu yakışmayan görüntüler ortada iken müşteriler gelip huzur ve güven içerisinde alışveriş yapamıyorlar. Seçilmiş ve atanmış yetkilileri başta çarşı esnafı olmak üzere tüm sektörün sorunlarına el atmalarını bekliyoruz. Seçimden seçime hatırlanan esnaf olmak istemiyoruz. Esnafın sorunları ile ilgilenecek esnaf dostu kim ise onun başkan olmasını istiyoruz.” diye konuştu. (MURAT MUTLU)