SEVİM ÇALIŞMALARI YERİNDE İNCELEDİ

  • Eklenme Tarihi :10.02.2024 | 18:16
  • Muhabir :Haber Merkezi

SEVİM ÇALIŞMALARI YERİNDE İNCELEDİ

Yeraltı Suları Dairesi Başkanı İsmail Sevim başkanlığında, Daire Başkanlığı Yetkilileri, DSİ Bölge Müdür Yardımcısı Dündar Gazi Yılmaz ve ilgili Şube Müdürlerinin katılımıyla, Bölgede devam eden içme ve kullanma suyu çalışmalarının değerlendirildiği bir toplantı gerçekleştirildi.

 

Toplantının ardından Hatay'a geçen heyet, burada sondaj borusu imalatlarının yapıldığı fabrikada incelemelerde bulunarak çalışmalar hakkında bilgi aldı. 

Heyet Hatay'daki incelemelerin akabinde, Osmaniye'deki Akyar TOKİ Konutlarının içme ve kullanma suyu ihtiyacının karşılanmasına yönelik yapılan çalışmalarımızı yerinde inceledi.

Konu ile ilgili yapılan açıklamada, “DSİ Genel Müdür Yardımcımız Sayın Göktuğ İlter başkanlığındaki heyet, Hatay’da TOKİ tarafından inşa çalışmaları devam eden kalıcı deprem konutlarına içme suyu temini kapsamında, Kurumumuz tarafından yapılan çalışmalarda incelemelerde bulundu.

İncelemeler esnasında Yeraltı Suları Dairesi Başkanı Sayın İsmail Sevim, Bölge Müdürümüz Sayın Celal Tokalak ve ilgili müdürlerimiz ile teknik personellerde Genel Müdür Yardımcımıza eşlik etti.

06 Şubat tarihli depremlerden bugüne kadar, Bölgemizde yeraltı suları konusunda yapılan ve planlanan tüm çalışmalar sahada değerlendirildi.” denildi.