SODİMER’DEN GİYİM YARDIMI

  • Eklenme Tarihi :07.12.2023 | 13:58
  • Muhabir :Haber Merkezi

Hatay'ın Samandağ ilçesinde Sosyal Medya ve Dijital Güvenlik Eğitim Araştırma Merkezi (SODİMER) tarafından Konteyner kentte yaşayan vatandaşlara giyim eşyaları dağıtıldı.

SODİMER’DEN GİYİM YARDIMI

SODİMER ve Hatay Valiliği işbirliğinde konteyner kentte kalanlara yönelik çalışmalar yapılıyor.

Bu kapsamda SODİMER Başkanı Prof. Dr. Levent Eraslan ve Samandağ Kaymakamı Emre Dündar'ın da katılımıyla konteyner kentte kalan vatandaşlara giyim desteğinde bulunuldu.

DEPREM BÖLGESİNDEN DESTEKLERİ ESİRGEMEYİN

Bu kapsamda SODİMER Başkanı Prof. Dr. Levent Eraslan, Hatay Valisi Mustafa Masatlı’nın bizlere desteği çok fazla ve çalışmalarımızı birlikte yürütüyoruz. Bugün ise hayırsever insanların göndermiş oldukları giyimleri teslim ettik. Kentte yapılan TOKİ ve Köy evlerini yerinde inceledik. Samandağ Kaymakamlığı’nın yapmış olduğu faaliyetler ve vatandaşlarla olan ilişkileri oldukça kıymetli ve değerli. Samandağ ilçesi özelinde sürecin normale dönüştüğü ve yapılan çalışmalarla ilerleyen günlerde yaşamın daha da güzelleşeceğini müşahede ediyoruz. Sayın Kaymakam Emre Dündar’ın özelikle eğitime çok önem verdiğini, konteyner kentlerde çocukların eğitim etkinlikleri ve bilgisayar teknolojileri etkinliklerine dönük çalışmalar yapıldığını gözlemlemekteyim. Ayrıca kentin imarı hususunda yapılan çalışmalar da oldukça değerli. Vatandaşlarımızın deprem bölgelerinden ilgilerini esirgememelerini, kış geldiği için kış hazırlıkları konusunda destek olmalarını temenni ediyorum” dedi.