SORUNU ORTADAN KALDIRACAĞIZ

  • Eklenme Tarihi :11.08.2023 | 14:13

Samandağ Belediye Başkanı Refik Eryılmaz ilçede yaşanan su sorununu çözmek için mücadelelerinin sürdüğünü bildirdi.

SORUNU ORTADAN KALDIRACAĞIZ

Su sorununu kalıcı bir şetide çözmek için hayırsever ve gönüllülerle işbirliği yaptıklarını belirten Başkan Eryılmaz, “ Deprem felaketinin ardından yaşanan su sorununa kalıcı bir çözüm üretmek amacıyla, hayırsever gönüllülerle işbirliği yaparak günde 30 ton su arıtan, endüstriyel su arıtma cihazlarının kurulumuna başladık.  Mızraklı Mahallemizde taziye salonu yanında kurulumu tamamlanan su arıtma cihazının, Koyunoğlu Mahallesi Çok Amaçlı Salon yanında da kurulumunu büyük oranda tamamladık.” dedi.

İçme suyu sorununu ortadan kaldıracaklarını belirten Eryılmaz, “Bir sonraki aşamada  Uzunbağ Mahallesi'nde (Şeyh Abdullah Mğavre) türbe yanında ve Sutaşı Mahallesi Eski Belediye Binasında da cihaz kurulumlarını yaparak günlük 30 ton su üretip vatandaşlarımızın içme suyuna kavuşmalarını sağlayacağız.  Bütün mahallelerimizde bu sistemi kurarak, yaşadığımız içme suyu sorununu ortadan kaldıracağız.”

EL ELE VERECEĞİZ

“Bu sistemlerin kurulmasında, bizlerle işbirliği yaparak destek veren Değer Kumru, Ali Kemal Turunç,Seray Didem Şahin, Nilgün Özlü, İELEV Özel Anadolu Lisesi Okul Aile Birliği, İELEV Özel 125.Yıl İlkokulu/Ortaokulu Okul Aile Birliği'ne yürekten teşekkür ediyor, halkımızla hayırlı ve uğurlu olmasını diliyorum. El ele verince üstesinden gelemeyeceğimiz hiç bir sorun yok. Halkımız için mücadelemizi sürdürmeye devam edecek, ve güzel Samandağ'ımızı hep birlikte inşa edeceğiz.” dedi. (Haber merkezi)