Tatil Dönüşü Oyun, Gaming İstanbul ile Yeniden Başlıyor

  • Eklenme Tarihi :16.08.2023 | 11:35
  • Muhabir :

Dünyanın en büyük 8 uluslararası oyun ve e-spor etkinliğinden birisi olan Gaming İstanbul’da oyun kaldığı yerden tüm heyecanıyla devam ediyor

Tatil Dönüşü Oyun, Gaming İstanbul ile Yeniden Başlıyor

Dünyanın en çok kadın ziyaretçi ağırlama rekorunu da elinde bulunduran oyun etkinliğine sahip Gaming İstanbul (GIST) 22 – 24 Eylül 2023 tarihleri arasında Yenikapı’daki Prof.Dr. Kadir Topbaş Gösteri ve Sanat Merkezi’nde düzenlenecek. Gaming İstanbul kapsamında ayrıca oyun profesyonelleri için düzenlenen B2B etkinlik Indieway’de ise aralarında Execution Labs’ın Kurucu Ortağı Jason Della Rocca ve Remote Control Productions’ın CEO’su Hendrik Lesser gibi oyun endüstrisinin küresel çaptaki birçok önemli ismi konuşmacı olarak yer alacak.

İstanbul Büyükşehir Belediyesi veiştirakleri Medya A.Ş ile OGEM’in ana sponsorluğu ile bu yıl yedincisi düzenlenecek Gaming İstanbul her yıl olduğu gibi birçok oyuncu ve oyun sektörüprofesyonelini bir araya getiriyor.

22 – 24 Eylül 2023 tarihleri arasında Yenikapı’daki Prof. Dr. Kadir Topbaş Gösteri ve Sanat Merkezi’nde düzenlenecek Gaming İstanbul, dünya devi oyun ve donanım firmalarının en yeni ürünlerini oyun severlerle buluşturacak. Gaming İstanbul’da ziyaretçiler ödüllü e-spor karşılaşmalarına ve turnuvalara katılacak, ünlü internet yayıncılarıyla buluşacak ve üç gün boyunca oyun dünyasının renkli atmosferinde yaşayacaklar. Ziyaretçiler, Gaming İstanbul içindeki alışveriş alanı, cosplay alanı, çocuk parkı ve serbest geliştirici alanına da giriş hakkına ayrıca sahip olacak.

Oyun dünyasından önemli konuşmacılar B2B etkinlik Indieway’de

Gaming İstanbul’un resmi B2Betkinliği olan Indieway’de Gaming İstanbul’dan bir gün önce 21 Eylül’de başlayacak ve 24 Eylül’e kadar alanında uzman birçok konuşmacıyı oyun profesyonelleri ile bir araya getirecek.

Oyun dünyasının tecrübeli ismi Jason Della Rocca ile birlikte gerçekleşecek “Stüdyonuzu finanse etmenin ve ölçeklendirmenin sırları” konulu iş eğitim kampı ile 21 Eylül’de başlayan Indeway’de ayrıca 24 Eylül’e kadar Blay Games Art Direktörü Maya Bora, Upgrade Entertainment Bölüm Tasarımcısı Balım Alpay ve Remote Control Productions CEO’su Hendrik Lesser gibi oyunendüstrisinin önemli isimleri yer alacak. Oyun sektörüne yönelik iş geliştirme etkinliği ve ekosistemi Indieway’de bu sene yerli ve yabancı 3000 kadar önemli katılımcıyla seminerler ve iş geliştirmeye yönelik toplantılar düzenlenecek.

Serbest oyun geliştiricilerine ücretsiz yer veren tek oyun etkinliği

PC’den konsola, mobil oyunlardane-spor turnuvalarına kadar pek çok platformdaki oyunu ziyaretçileriyle bir araya getiren Gaming İstanbul’da ayrıca yeni çıkan oyunların ilk gösterimleri, ünlü yayıncılarla takipçi buluşmaları, donanım markalarının en yeni ürünleri, oyun jam’leri ve serbest geliştiriciler için özel alanlar yer alıyor. Serbest geliştiricilere ücretsiz yer ayıran tek oyun etkinliği olma niteliği taşıyan Gaming İstanbul bu yıl başvuruların niteliği ölçüsünde 36 oyuna ücretsiz olarak yer verirken toplamda 50’nin üzerinde serbest oyun geliştiriciyi ziyaretçi ve yatırımcılarla buluşturacak. (Haber Merkezi)