TECRÜBE KAZANDI

  • Eklenme Tarihi :09.05.2022 | 11:39
  • Muhabir :

Hatay Esnaf ve Sanatkarları Odaları Birliği’nin olağan genel kurulunda iki aday yarıştı. kullanılan 474 oyun 366’sını alan Abdulkadir Teksöz, esnaftan güven oyunu alarak tekrar başkanlığa seçildi. Mehmet Alakuş ise 108 oyda kalarak seçimi kaybetti.

TECRÜBE KAZANDI

HATAY Esnaf ve Sanatkarları Odaları Birliği (HESOB) olağan genel kurulunu geçtiğimiz Pazar günü yaptı. Antakya Ottoman Otelde gerçekleşen kongrede esnaf bir kez daha Abdulkadir Teksöz dedi.

 

Gerçekleşen kongreye Antakya Belediye Başkanı İzzettin yılmaz, Hatay Büyükşehir Belediyesi Başkan Vekili Murat Hayzaran, Defne Belediye Başkan Yardımcısı Selahattin Künefeci, ATSO Başkanı Hikmet Çinçin, Oda Başkanları, STK Temsilcileri ve çok sayıda esnaf katıldı. Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasının ardından divan üyeleri oy çokluğu ile seçildi. Okunan faaliyet raporunun ardından HESOB Başkanı Abdulkadir Teksöz kongreye katılanlara hitap ederek güven tazelemek istediğini söyledi.

AYNI AZİMLE HİZMET EDECEĞİM

Geçmişte esnafı nasıl kucakladıysa yine aynı azim ve aynı duruşla tüm esnafa hizmet edeceğini dile getiren Abdulkadir Teksöz esnafı zora sokan her türlü olumsuzluklarla kararlılıkla yine mücadele edeceğini dile getirdi. 24 saat esnafın hizmetinde olduğunu ve seçildiği takdirde yine 24 saat esnafın hizmetinde olacağını yineleyen Teksöz HESOB başkan adayı Mehmet Alakuş’a başarı dileklerinde bulunarak tüm annelerin anneler gününü kutladı.

DEĞİŞİMİN FİTİLİNİ ATEŞLEDİK

Teksöz’ün ardından kürsüye çıkan  İnşaatçılar ve Boyacılar Odası Başkanı HESOB Başkan Adayı Mehmet Alakuş değişimin fitilini ateşlediklerini söyleyerek seçildiği takdirde esnafın yanında duracağının sözünü verdi. Elektrik, akaryakıt ve doğalgazın esnafı zora soktuğunu ve esnafın çalışamaz olduğunu ifade eden Alakuş göreve seçildiği takdirde başta esnafın bu zorlukları aşması için çabalayacağının sözünü verdi. Her esnafa eşit mesafede ve şeffaf bir yönetim anlayışı ile hareket edeceğine vurgu yapan HESOB Başkan Adayı Mehmet Alakuş da konuşmasının sonunda HESOB Başkanı Abdulkadir Teksöz’e başarı dileklerinde bulunarak tüm annelerin anneler gününü kutladı. Konuşmaların sonunda iki başkan adayı divan üyeleri ve kongre üyelerinin önünde kucaklaşarak birlik mesajı verdiler. Büyük alkış alan kucaklaşmanın ardından seçimlere gidildi.

 

474 OYUN 366’SINI TEKSÖZ ALDI

Yapılan konuşmaların ardından salonu dolduran esnaf oy kullanmaya başladı. Saat 17.00’de sona eren oy kullanma işleminin ardından oy sayımları başladı. Sandıklarda ezici üstülük kuran HESOB Başkanı Abdulkadir Teksöz oy kullanan 747 esnafın 366’sının oyunu alarak yeniden HESOB Başkanlığına seçildi. Mehmet Alakuş 108 oyda kalarak seçimi kaybetti. Soncun açıklanmasının ardından kürsüye çıkan HESOB Başkanı Abdulkadir Teksöz, Mehmet Alakuş’u da yanına alarak bir teşekkür konuşması yaptı.

24 SAAT ESNAFIN EMRİNDEYİZ

Mehmet Alakuş’u kutlayan Başkan Teksöz, “Biz kardeşiz. Bu benim başarım değil. Tüm esnafımızın başarısı. Bundan önce olduğu gibi bundan sonra da 24 saat esnafımızın hizmetindeyiz. 24 saat esnafımıza hizmet vereceğime namus sözü veriyorum. Oy veren vermeyen herkese teşekkürler. Hayırlı uğurlu olsun.” diye konuştu. (Yaser ÇAPAROĞLU)

Haberin Videosu