TIRCILAR BİRLİĞİ’NDEN GENİŞ KATILIMLI TOPLANTI

  • Eklenme Tarihi :14.02.2024 | 10:06
  • Muhabir :Haber Merkezi

Numuneevler Mahallesi Turunçgiller Parkında Dörtyol’da kurulma aşamasında olan TIR’cılar Birliği geniş çaplı bir toplantı gerçekleştirdi.

TIRCILAR BİRLİĞİ’NDEN GENİŞ KATILIMLI TOPLANTI

Düzenlenen toplantıya AK Parti Hatay Milletvekili Kemal Karahan, Cumhur İttifakı Dörtyol Belediye Başkan Adayı Ömer Oğuz Uçar, Cumhuriyet Halk Partisi Dörtyol Belediye Başkan Adayı Bahadır Amaç, Adalet Partisi Dörtyol Belediye Başkan Adayı İbrahim Gülen, Demokrat Parti Belediye Başkan Adayı  Yaşar Toksoy ve TIR’cılar katıldılar.

TIRCILAR SORUNLARINA ÇÖZÜM ARIYOR

Dörtyol’da TIR Garajı olmaması nedeniyle birçok sıkıntı yaşadıklarını belirten TIR’cılar, şehir içerisine girmek yasak, mahalle aralarına park etmek zorunda kalıyoruz, akülerimiz ve motorlarımız çalınıyor, şehir içerisine girdiğimiz için cezalık duruma düşüyoruz. Park alanımız yok, bize ait bir sosyal tesisimiz yok, bizler dışarıda kazandığı parayı memleketinde harcayan insanlarız, memleketimiz esnafına katkı sunmaya çalışıyoruz, bu konuda bizlere yardımcı olursanız biz de memleketimizde kalır, kazandığımızı ailemizle birlikte memleketimizde harcarız. Türkiye’nin her ilinde, ilçesinde TIR garajı varken bizim memleketimiz olan Dörtyol’da olmaması bizleri derinden etkiliyor. Önümüzde bir yerel seçim var bu konuda hem vekilimizin hem de siyasilerimizin bizim sesimize kulak vererek, sorunlarımızın çözümü konusunda destek olmalarını istiyoruz dediler. Toplantı karşılıklı fikir alış verişleri ve TIR’cıları derinden etkileyen sorunlara çözüm bulmak adına yapılan konuşmalar işliğinde sona erdi.