TRAKTÖR KULLANAN ÇİFTÇİLERE SEMİNER

  • Eklenme Tarihi :17.03.2022 | 11:04
  • Muhabir :

Hatay Emniyet Müdürlüğü Trafik Şube Müdürlüğü ekipleri Antakya Ziraat Odası’nda traktör kullanan çiftçilere yönelik uymaları gereken kurallar noktasında seminer verildi.

TRAKTÖR KULLANAN ÇİFTÇİLERE SEMİNER

Seminerin açılış konuşmasını yapan Trafik Şube Müdürü Bekir Yıldırım, yaptı. Yıldırım yaptığı konuşmada, tarım sezonlarında sık sık traktör kazaları meydana geldiğini belirterek, “Yaşanan kazaların önüne geçebilmek adına, Trafik Bölge Müdürlüğümüzce bir sunumumuz olacak. Meydana gelen kazalarda gerek ölüm, gerekse yaralanmaların yanı sıra maddi kayıplarımız çok büyük. Bu tür üzücü olayların önüne geçebilmek için hep birlikte kurallara uyacağız. Bu konuda gerekli bilgilendirmeyi arkadaşlarımız yapacak.” diye konuştu.

Yıldırım’ın yaptığı konuşmanın ardından başlayan seminerde Tarım sezonunun açılması ile yaşanabilecek sorunlar, reflektör kullanımı, koruma kabininin önemi, yük üstünde yolcu taşınmaması gibi yaralanmalı ve ölümlü trafik kazalarındaki önemli konulara değinilerek farkındalık oluşturuldu.  Seminer sonunda Traktör kullanıcılarına yansıtıcı reflektör dağıtıldı. (Yaser ÇAPAROĞLU)

Haberin Videosu