TSK MEHMETÇİK VAKFI, VEKALETEN KURBAN BAĞIŞLARINI KABUL EDİYOR

  • Eklenme Tarihi :25.05.2024 | 14:03
  • Muhabir :Haber Merkezi

TSK MEHMETÇİK VAKFI, VEKALETEN KURBAN BAĞIŞLARINI KABUL EDİYOR

TSK Mehmetçik Vakfı 1995 yılından itibaren yapmış olduğu vekâleten kurban temin ve kesim faaliyetini, bu sene de Türkiye Cumhuriyeti Cumhurbaşkanlığı Diyanet İşleri Başkanlığının tebliğleri ile Türkiye Cumhuriyeti Tarım ve Orman Bakanlığı Gıda ve Kontrol Genel Müdürlüğünün konuyla ilgili yayımladığı tebliğ hükümlerine uygun olarak yürütmektedir. 17 Mayıs 2024 tarihi itibariyle Vekâleten Kurban Bağış kabulüne başlayan Mehmetçik Vakfı, bir hisse bedelini 11.850 TL, 370 ABD Doları ve 345 Euro olarak belirledi.

Şehit ve Gazi Mehmetçik ailelerine yapılan yardımlar kapsamında değerlendirilmek üzere 1995 yılından bu yana vekâleten kurban temin ve kesim hizmeti, Türkiye Cumhuriyeti Cumhurbaşkanlığı Diyanet İşleri Başkanlığının tebliğleri ile Türkiye Cumhuriyeti Tarım ve Orman Bakanlığı Gıda ve Kontrol Genel Müdürlüğünün konuyla ilgili yayımladığı tebliğ hükümlerine uygun olarak yürütülmektedir. Kurbanlıkların kesimi; modern tesislerde, hijyenik koşullarda, her kesimhanede görevlendirilen Vakıf personeli, veteriner hekim, noter ve din görevlisinin denetimi ve gözetimi altında, Kurban Bayramının ilk üç gününde dini vecibelere uygun olarak yapılacaktır.

Vekâleten kurban bağışı faaliyetleri kapsamında kesilen kurbanlıkların etlerinden üretilecek konserve kavurmalar, Şehit yakınları, Malul Gazi ve Engelli Mehmetçik aileleri ile kurban bağışçılarına dağıtılacaktır.

Tüm kesimler görüntülü kayıt altına alınmakta ve bağışçılarımız, kesim yapıldığı anda SMS ve e-posta ile bilgilendirilmekte, daha sonra Kurban temin ve kesim faaliyet süreci ile vekâletin veriliş görüntüleri paylaşılmaktadır. Ayrıca bağışçılarımıza şükran duygularımızın ifadesi olarak kurban kavurması (yurt içinde), teşekkür mektubu, noter onaylı kesim tutanağı ile arzu eden bağışçılarımıza kurban kesimi görüntüleri ulaştırılmaktadır.

Vekâleten kurban bağışlarıyla elde edilen gelir, yardım planı dâhilinde Şehit, malul Gazi ve engelli Mehmetçik ailelerine yapılacak yardımlarda kullanılacaktır.